Neįgalių vaikų piešiniai bus eksponuojami Danijoje

Rugpjūčio 19 d. Nestvedo mieste (Danija) bus atidaryta virtuali „Handi art 2020“ paroda-mugė. Joje tarp Danijos, Lenkijos, Vokietijos įvairių neįgaliųjų organizacijų darbų bus eksponuojami ir visuomeninės organizacijos (asociacijos) specialiosios kūrybos draugijos Alytaus „Guboja“ neįgaliųjų darbeliai.

Šiuo metu parodai besiruošiančios draugijos Alytaus „Guboja“ pirmininkės Ilonos Burinskienės teigimu, į Daniją dar šią savaitę paštu iškeliaus trisdešimt du 15–17 m. amžiaus neįgalių vaikų akvarele, guašu, spalvotais pieštukais, „Iris folding“ lenkimo technika atlikti, iš plastilino ar ant šilko nupiešti darbai. 

Į parodą neįgaliuosius pakvietęs Nestvedas yra Alytaus miesto partneris. Su danais Dzūkijos sostinė pradėjo bendradarbiauti prieš aštuoniolika metų. 

Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotojos Jurgitos Šukevičienės teigimu, pastaraisiais metais bendradarbiavimas su Nestvedu atgimsta per parodą. „Įprastomis sąlygomis paroda-mugė „Handi art“  vykdavo gyvai, o šiemet – virtualiai. Džiugu, kad draugystei ir bendradarbiavimui netrukdo jokie virusai“, – sako mero pavaduotoja.

VO (asociacija) specialiosios kūrybos draugija Alytaus „Guboja“ įkurta prieš 25-erius metus. Čia renkasi protinę ir kitą negalią turintys vaikai ir jaunuoliai. Jau daugiau kaip dešimtmetį ši organizacija vykdo socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektus, užsiima meninių, pažintinių ir darbinių neįgaliųjų gebėjimų ugdymu. Per šiuos metus Alytaus „Guboja“ organizavo 6 užimtumo būrelius, juose dalyvavo 44 vaikai ir jaunuoliai. Tiesa, šios draugijos veikla neapsiriboja vien būreliais – neįgalieji dalyvauja renginiuose, susitikimuose, edukacijose, išvykose.

AMS, Komunikacijos skyriaus informacija

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą