Rugsėjo 1-oji į mokyklas sukvietė beveik 7 tūkstančius Alytaus miesto mokinių

Simbolinis rugsėjo 1-osios skambutis į klases vakar sukvietė beveik septynis tūkstančius Alytaus miesto mokinių. 

Daugybė gėlių, šypsenų, sveikinimų ir linkėjimų, tik kiek mažiau šurmulio – ši rugsėjo 1-oji dėl COVID-19 infekcijos kitokia. Vienose Alytaus miesto švietimo įstaigose mokslo metų pradžia paminėta simboliškai, mokinius pakviečiant į pirmąją pamoką, kitose – šventiniai renginiai surengti tik pradinių ar vyresniųjų klasių mokiniams. 

Mokslo ir žinių dienos proga Alytaus miesto mokinius ir pedagogus sveikino Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis ir mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė.

Alytaus miesto savivaldybės meras N. Cesiulis pasveikino Dzūkijos mokyklos, Panemunės progimnazijos ir Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos bendruomenes, o mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė – „Šaltinių“, Likiškėlių progimnazijų, Putinų gimnazijos ir Alytaus muzikos mokyklos pedagogus ir mokinius.

„Šiandieną man yra didelė garbė būti mokykloje, kuri savo rezultatais yra viena geriausių Lietuvoje ir be abejo geriausia Alytuje.  Ir žinote, visiškai neseniai, prieš tris savaites, Jūsų kolegoms abiturientams, kurie pabaigė šią  mokyklą įteikėme atestatus. Jie užkėlė Jums kartelę labai labai aukštai. Dešimti Lietuvoje. Jums reikės tos kartelės nenuleisti ir ją pakelti dar aukščiau, nes  dar yra devynios pozicijos kur kilti. Mieli moksleiviai, mokykla nėra vien žinios pamokos, mokykla yra  kur kas daugiau – atradimai, praradimai, pažintys, draugystės ir tikėjimas tolimesne ateitimi. Linkiu, kad kuomet Jums įteiksime atestatus  nereiktų nešioti kaukių ir galėtume matyti jūsų šypsenas.  Mieli mokytojai,  mes dažnai sakome, kad mokytojo profesija turi būti prestižinė. Padarykime, kad ji iš tikrųjų tokia taptų. Sėkmės visiems ir gerų mokslo metų“,– lankydamasis Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijoje kalbėjo Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis. 

Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė Rugsėjo 1-osios proga pasveikino Alytaus „Šaltinių“ progimnazijos bendruomenę, kuriai šis rugsėjis – ypatingas. Šiemet ši mokykla mini gražų 45 metų jubiliejų.

„Rugsėjo 1-oji, vėl pamokos, vėl testai, namų darbai, kontroliniai – taip ko gero galvoja ne vienas mokinys, eidamas į mokyklą su gėlės žiedu rankose. Net neabejoju, kad mokiniai pasiilgo klasės draugų, o mokytojai – ne nuotolinių, o įprastų pamokų, vaikų šypsenų ir įprasto bendravimo, tėveliai tikriausiai labiausiai tikisi stabilumo. Per šiuos mokslo metus tikrai bus iššūkių, bet mes visus juos įveiksime, nes žmogus – labiausiai iš visų prie visko mokanti prisitaikyti būtybė. Pozityvo, kantrybės, ištvermės ir viskas bus gerai“, – „Šaltinių“ progimnazijos bendruomenei linkėjo  Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė.

Šventinių renginių metų Alytaus miesto švietimo įstaigose skambėjo moksleivių atliekamos dainos, o Alytaus „Šaltinių“ progimnazijoje iš išminties lašų, meilės kristalų, geros nuotaikos grybų ir kitų ypatingų ingredientų  buvo verdama „Mokslo sriuba“. 

Rugsėjo 1-oji į šventinį renginį subūrė ir Alytaus muzikos mokyklos bendruomenę. „Ar pasiilgote mokyklos?“ – į mokslo metų pradžios šventę surinkusių pačių mažiausių Alytaus muzikos mokyklos mokinių paklausė mero pavaduotoja J. Šukevičienė. Iš būsimųjų muzikantų nuskambėjo vieningas „Taip!“, o pasiteiravus, kodėl jie nori čia sugrįžti viena mažoji alytiškė sakė: „Namuose buvo labai nuobodu.“

Po kupinos įspūdžių vasaros į Alytaus miesto mokyklas šiemet keliaus  6 843 mokiniai, o lopšelius-darželius lankys 2 706 mažieji alytiškiai.

Ams, Komunikacijos skyriaus informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą