Gyvenamosios paskirties nekilnojamojo turto nuomos ABC

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija primena, kad gyventojas, norintis teikti gyvenamosios paskirties nekilnojamojo turto nuomos paslaugas, tą gali daryti dviem būdais: įsigijęs verslo liudijimą arba neįsigijus verslo liudijimo, tačiau metams pasibaigus, iki kitų metų gegužės 2 d. deklaruojant iš nuomos gautas pajamas ir sumokant 15 proc. gyventojų pajamų mokestį (GPM). 

Gyventojas nuomoti savo būstą gali įsigijęs verslo liudijimą „Gyvenamosios paskirties patalpų nuoma, neteikiant apgyvendinimo paslaugų“. Kiekvienam nuomojamam gyvenamosios paskirties objektui privaloma įsigyti atskirus verslo liudijimus.

Verslo liudijimą galima įsigyti pageidaujamam laikotarpiui (bet ne mažiau nei 5 dienoms per metus, dienos gali eiti ir ne iš eilės). Atitinkamai proporcingai už pasirinktas veiklos dienas apskaičiuojamas mokėtinas fiksuoto dydžio pajamų mokestis. Verslo liudijimų kainas lemia veiklos teritorija, rūšis bei vykdymo laikotarpis. Verslo liudijimų fiksuotus pajamų mokesčio dydžius atitinkamiems metams tvirtina vietos savivaldybių tarybos, o preliminarią verslo liudijimo kainą padės apskaičiuoti VMI įdiegta skaičiuoklė https://www.vmi.lt/evmi/verslo-liudijimu-skaiciuokle

Įsigyti verslo liudijimus galima elektroniniu būdu, prisijungus prie Mano VMI, taip pat paskambinus telefonu 8 5 2191 777 arba bet kuriame VMI teritoriniame padalinyje. 

Nuomojant gyvenamąsias patalpas, įsigijus gyvenamųjų patalpų nuomos verslo liudijimą, per kalendorinius metus galima gauti 45 tūkst. eurų pajamų. Viršijus 45 tūkst. eurų, viršijanti dalis apmokestinama 15 proc. pajamų mokesčio tarifu, kaip turto nuomos pajamos, neįsigijus verslo liudijimo.

Su verslo liudijimu gyventojas gali nuomoti tik gyventojams ir tik gyvenamosios paskirties patalpas. Jei gyventojas savo patalpas nuomoja juridiniam asmeniui (įmonei, įstaigai, organizacijai), tai 15 proc. GPM turi išskaičiuoti ir sumokėti į biudžetą pajamas išmokanti įmonė. Jei gyventojas per metus negavo kitų privalomų deklaruoti pajamų, tai iš įmonės gautų patalpų nuomos pajamų deklaruoti neprivalo.
 
Savarankiškai aktualią informaciją, paaiškinimus, atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus galima rasti VMI interneto svetainėje www.vmi.lt, VMI „Youtube“ kanale ir oficialiame VMI socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje: www.facebook.com/Valstybinemokesciuinspekcija.

VMI informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą