Alytiškiai, Jūsų idėjos miestui gali būti įgyvendintos!

 

Pirmą kartą istorijoje bendruomeniški alytiškiai bus kviečiami teikti idėjas ir pasiūlymus, kurie gali būti įgyvendinti savivaldybės lėšomis. Savivaldybės biudžete tarybai pateikta tvirtinti lėšos, iš viso 50 tūkst. eurų, kurios bus išleistos projektiniams pasiūlymams, kad mūsų miesto erdvės taptų dar gyvesnės.
„Kiekvienam alytiškiui kyla įvairiausių idėjų, kas galėtų atsirasti ar ką būtų galima pagerinti mūsų mieste. Tai gali būti ir nauji poreikiai ar iš kelionių parsivežtos idėjos“, – teigė Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Valė Gibienė. – Kviesime kiekvieną alytiškį siūlyti įvairias idėjas, kurias vėliau būtų galima įgyvendinti už savivaldybės lėšas – jos miesto biudžete bus vadinamos bendruomenine eilute. Pagrindinė sąlyga –siūlomi projektai turi būti prieinami kiekvienam alytiškiui. Projektinės idėjos gali būti skiriamos viešųjų erdvių ir aplinkos kokybei gerinti, bendruomeninės veiklos ir kitai vietos bendruomenės sutelktumą ir gyvenimo kokybę gerinančiai veiklai.“
Alytaus miesto savivaldybė sulaukia įvairių pasiūlymų ir pageidavimų, ką galima būtų pakeisti mieste. Tai ir čiuožyklos Rotušės aikštėje įrengimas žiemą, ir bokšto laikrodis, ir miesto riboženkliai. Tikslus mechanizmas, kaip pateikti pasiūlymus bendruomeninei eilutei, kokia balsavimo tvarka, bus pristatytas miesto savivaldybės tarybai patvirtinus biudžete siūlomas lėšas.
Kaimyniniame mieste – Suvalkuose bendruomeniškų miestiečių idėjos sėkmingai įgyvendinamos jau 4 metus. Kiekvienas Suvalkų gyventojas gali pasiūlyti projektą – užpildyti specialią formą, kurią turi pasirašyti bent 15 gyventojų. Vėliau kartu išrenkama pati geriausia idėja. Per ketverius metus Suvalkuose atrinkti jau 33 projektai – žaidimų aikštelės, poilsio zonos ir kiti.

Alytaus miesto savivaldybės informacija

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą