Atliekas – tik į naujus konteinerius, senieji palaipsniui išvežami

Nuo birželio pradžios pertvarkoma atliekų surinkimo sistema prie Alytaus miesto daugiabučių namų. Pradėti naudoti nauji, pusiau požeminiai atliekų surinkimo konteineriai. 

Senieji konteineriai pereinamuoju laikotarpiu kai kuriose vietose dar buvo palikti, tačiau pasak Alytaus miesto savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyriaus vedėjos Vidos Mačernienės, ir jie palaipsniui bus pašalinti.

„Suprantame, kad žmogus įpročių per dieną pakeisti negali, tačiau jau praėjo pakankamai laiko įprasti prie naujų vietų ir naujų konteinerių, todėl labai prašome atliekų į senuosius konteinerius nebemesti“, - kalbėjo vedėja. 

Naujos konteinerių aikštelės greta jau įprastų mišrių komunalinių atliekų, plastiko, stiklo ir popieriaus pasipildė dar vienu – maisto atliekų konteineriu, į kurį galima mesti vaisių, daržovių likučius, arbatos tirščius bei pakelius, kavos tirščius ir jų filtrus, riebalais ir kitais maisto produktais suteptą popierių, kambarinius augalus ir kt. 

Šiuo metu Alytuje įrengta daugiau kaip 80 naujų konteinerių aikštelių ir jų kasdien daugėja. Iš viso mieste planuojama įrengti 171 aikštelę. 

Šalia naujųjų konteinerių rasite ir informaciją, kaip reikia rūšiuoti atliekas, kur kreiptis dėl atliekų tvarkymo problemų (UAB Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras – tel. 8 658 28 643 ir UAB „Ekonovus“ – tel. 8 315 75 599). 

Taip pat gyventojų prašoma šalia naujų konteinerių aikštelių nestatyti automobilių, nes jie trukdo specialiajam transportui privažiuoti ir ištuštinti pilnus konteinerius. Kelių eismo taisyklės draudžia taip statyti automobilius. Tikimės, kad vairuotojai bus atsakingi ir savivaldybės Miesto ūkio skyriaus specialistams nereikės papildomai ženklinti šių aikštelių. 

AMS, Komunikacijos skyriaus informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą