Ar tikrai tinkamai prižiūrime savo augintinius: šunų dresuotojos patarimai, kaip išrinkti maistą

Sveika ir subalansuota mityba – tendencija, sparčiai populiarėjanti ir Lietuvoje. Visgi, galvojant apie tinkamą mitybą, reikėtų nepamiršti ir savo augintinių. Profesionali šunų dresuotoja Inga Lukankovaitė sako, kad šunys, kaip ir žmonės – individualūs. Kas tinka vienam augintiniui, galbūt netiks kitam, todėl renkantis maistą šunims, svarbu atidžiai išstudijuoti jo sudėtį.

Tai, kad klientai vis labiau domisi augintinių maisto sudėtimi, mėsos kiekiu jame, jo praturtinimu mineralais ir vitaminais, pastebi ir prekybos tinklo „Senukai“ atstovai. Pasak jų, didėjantys itin kokybiško ėdalo pardavimai rodo, kad pirkėjai vis atsakingiau žiūri į savo augintinių priežiūrą. Mityba nėra paremta vienodomis taisyklėmis

Viena svarbiausių augintinio priežiūros dalis – tinkama mityba. Kaip teigia šunų dresūros mokyklos „GreatPet“ dresuotoja Inga Lukankovaitė, šuns mityba nėra paremta vienodomis taisyklėmis, kurios galioja visais atvejais. Šunys, kaip ir žmonės yra individualūs, o kas tinka vienam, galbūt, netiks kitam augintiniui. „Maisto netoleravimas, alergija yra pasitaikantys reiškiniai ir šunų pasaulyje. Mitų, susijusių su šuns mityba yra begalė, todėl šunų augintojams kartais būna sudėtinga atskirti, kas yra mitas, o kas tiesa. Vieni renkasi savo šunis maitinti RAW/BARF modeliu, kuomet šuo yra maitinamas natūralia mėsa. Kiti, vedami patogumo, ar tam tikrų sveikatos sutrikimų, visgi, renkasi šunis maitinti sausu maistu“, – kalba I. Lukankovaitė. Pasak jos, sausas maistas yra tinkamas variantas, jei jis yra kokybiškas. Tuomet papildomų vitaminų ar papildų augintiniui neprireiks. Žinoma, pasitaiko ir išimčių, jeigu šuns organizme yra nustatytas tam tikrų medžiagų deficitas. „Visgi, papildomai visada galime palepinti savo augintinį agurko ar morkos gabaliuku, mėlynėmis ar bananais, kurie augintinio organizmą praturtins vitaminais. Svarbiausia vengti šunims kenksmingų produktų – termiškai apdorotų kaulų, vynuogių, šokolado, atliekų nuo stalo“, – priduria I. Lukankovaitė. Kaip tinkamai išsirinkti gyvūnų maistą?

Ji prabrėžia, kad renkantis sausą maistą, svarbu išsistudijuoti jo sudėtį ir įsitikinti, ar gaudamas šį maistą šuo iš tiesų bus aprūpintas reikalingais vitaminais, mineralais, ar sudėtyje yra pakankamas kiekis mėsos, o ne kitų ingredientų. „Pirmieji sauso maisto sudėtyje nurodyti ingredientai indikuoja, kad šių produktų sudėtyje yra daugiausiai. O viskas, kas sudėtyje išvardinta po druskos, reiškia, kad tų produktų ėdalo sudėtyje yra mažiau nei 1 proc. Renkantis šuniui maistą – svarbu, kad baltymų turinčių ingredientų būtų daugiau nei tų, kurie turi daug krakmolo“, – pataria profesionalė. „Senukų“ specialistai atkreipia dėmesį ir į katėms skirtą maistą. Jos plėšrūnės, todėl katėms ypač reikalingas kuo didesnis mėsos kiekis. Todėl siekiant apsaugoti augintinių sveikatą, reikėtų atkreipti dėmesį į naudojamo pašaro klasę bei jo sudėtį. Aukštesnės klasės maistas pasižymi dideliu kokybiškos, dažnai ir šviežios mėsos kiekiu. Jame nėra genetiškai modifikuotų produktų, konservantų ar dirbtinių aromatų. Maža to, jis yra praturtintas vitaminais, mineralais bei aminorūgštimis – dėl savo pilnavertės sudėties yra geriau įsisavinamas, todėl gyvūnas jo suėda mažesnį kiekį. Maitinant augintinius, svarbus porcijų dydis. Pasak prekybos tinklo ekspertų, porcijos gali kisti priklausomai nuo šuns, ir nuo maisto sudėties. Normos, nurodytos ant maisto pakuotės, yra atspirties taškas, į ką šuns šeimininkas turėtų orientuotis. Pagal šuns poreikius maisto normos gali didėti arba mažėti, tam turi įtakos šuns amžius, aktyvumo lygis, kiti veiksniai. Įtaką daro ir sezoniškumas „Senukų“ ekspertai pabrėžia, kad augintiniams, kurie mėgsta ir žiemą daug laiko praleisti lauke, maisto porcijas reikėtų šiek tiek padidinti, nes siekdami išlaikyti pastovią kūno šilumą, gyvūnai išeikvoja daugiau energijos. I. Lukankovaitė papildo, kad šaltomis žiemos dienomis augintinių šeimininkams vertėtų atsižvelgti ne tik į porcijas, bet ir į maisto racioną. „Poreikis riebesniam maistui priklauso nuo šuns aktyvumo, amžiaus, dydžio ir kitų individualių faktorių. Baltymų rotacija yra puikus būdas stiprinti šuns organizmą, ir, galimai, išvengti alergijų ateityje. Visgi, stengiantis šunį maitinti riebiau – svarbu stebėti jo sudėjimą ir jo nepermaitinti“, – pataria dresuotoja. Pasak prekybininkų, šeimininkai augintiniams vis aktyviau perka aukštesnės kokybės, sveikesnį „premium“ ir „super premium“ klasės ėdalą. Atsižvelgus į besikeičiančią paklausą, „Senukų“ parduotuvėse augintiniams skirto maisto asortimentas nuolat plečiamas, ypač didelis dėmesys skiriamas aukštesnės kokybės augintinių maisto asortimentui – „Royal Canin“, „Josera“, „Carnilove“, „Raw Paleo“, „Brit“, „Acana“, „Aatas“ prekių ženklams.

lrytas.lt informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą