Statybines atliekas atskirai rūšiuoti turės ir gyventojai

Dabartinės Statybinių atliekų tvarkymo taisyklės įpareigoja rūšiuoti visas statybvietėje susidariusias atliekas, bet ši nuostata netaikoma buityje susidarančioms griovimo ir statybinėms atliekoms. Aplinkos ministerijos parengtas Atliekų prevencijos ir tvarkymo 2021-2027 m. plano projektas numato, kad nuo 2023 m. visiems – ne tik statybos sektoriaus įmonėms, bet ir gyventojams – bus privalu atskirai rūšiuoti šias atliekas.

Dabar fiziniai asmenys būsto remonto atliekas turėtų pristatyti į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles. Jas draudžiama mesti į mišrių komunalinių ar pakuočių atliekų konteinerius ar palikti šalia jų. Deja, dažnai tokios atliekos kartu su komunalinių atliekų srautu nukeliauja į sąvartynus.

Pastaruoju metu dėl pandemijos apriboto gyvenimo žmonės ėmė aktyviau žvalgytis namų arčiau gamtos. „Ši vasara buvo senų sodybų atnaujinimo metas – didelį statybinių medžiagų poreikį rodo ir augančios kainos, ir pailgėję jų laukimo terminai. Laukiant naujos stogo dangos ar medienos, būtina pasirūpinti po darbų likusiomis atliekomis. Jų negalima palikti šalia konteinerių ar juolab pamiškėje, o būtina išvežti į atliekų surinkimo aikšteles. Ten surūšiuotos atliekos gali būti dar kartą panaudotos: senos plytos jas susmulkinus – keliams tiesti, sena mediena – baldų dalims“, – sako aplinkos ministro patarėjas Marijus Gailius.

Įgyvendinant žiedinės ekonomikos principus, statybinių atliekų tvarkymas bus koreguojamas, kad jos būtų naudojamos pakartotinai ar perdirbamos. Atliekų prevencijos ir tvarkymo 2021-2027 m. plano projektas numato nuo 2023 m. įdiegti atskiras statybinių atliekų surinkimo sistemas, o ten, kur nebus atskiro rūšiuojamojo surinkimo konteinerių, – užtikrinti gyventojams patogų šių atliekų surinkimą. Mažiausiai 70 proc. nepavojingųjų statybinių atliekų turi būti  atskirai išrūšiuojamos, paruošiamos naudoti pakartotinai arba perdirbti ar kitaip panaudoti.

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija

Komentarai

  • chayan sharma
    prieš 8 minučių
    Tai yra nuostabiausias dalykas, kokį aš kada nors patyriau gyvenime, mano vardas yra chayan sharma, aš niekada negalvojau, kad vėl šypsosi, mano vyras vieneriems metams paliko mane su dviem vaikais, visos pastangos sugrąžinti jį nepavyko ir aš buvau beviltiškas Parvežti jį namo maniau, kad daugiau jo nematysiu, kol „Facebook“ nepateko į moterį, vadinamą Milleriu, kuri papasakojo apie burtininkų ratą, vadinamą Dr.Wealthy, ji man davė savo el. pašto adresą ir mobiliojo telefono numerį ir aš susisiekiau jis ir patikino mane, kad per 48 valandas mano vyras grįš pas mane, jaučiuosi laimingas jau tada, kai turėjau tai iš jo. Per mažiau nei 48 valandas mano vyras grįžo pradėdamas maldauti atleidimo sakydamas, kad tai velnių darbas, taigi aš vis dar stebiuosi iki šiol apie šį stebuklą, nes tai yra per daug realu, kad būtų tikras, aš žinau, kad tiek daug moterų susiduria su ta pačia mano problema, bet šiandien jums sakau, kad yra jos sprendimas. visiems, kuriems čia reikia jo pagalbos tai el. pašto adresas; (wealthylovespell@gmail.com) arba „Whatsapp jam“ telefonu +2348105150446

Parašykite komentarą