Nors po truputį šils, malonių orų reikės palaukti: atkeliauja dar viena porcija kritulių

Pirmadienio dieną ir praėjusią naktį pietinis ciklonas, iš šiaurės įtraukęs šaltą orą, į daugelį rajonų atnešė šlapdribos ir sniego bei pabalino kraštovaizdį, dalyje šalies susidarė laikina sniego danga. 

Sniegas tirps, tačiau kai kur jo pridrėbė tiek, kad paskutiniai sniego likučiai gali ištirpti tik trečiadienio dieną. Gera žinia ta, kad blogiausia jau praeityje – artimiausiomis dienomis orai bus šiltesni. Žiemiškus orus atnešęs ciklonas antradienį tols į šiaurę, tačiau orai giedrėti ir šilti neskubės. Dangumi plauks tankūs debesys, saulė pasirodys tik vietomis. Didesnėje šalyje dalyje iškris trumpalaikiai ir negausūs krituliai, daugiausia tai bus šlapdriba ir lietus. Vėjas pirmoje dienos pusėje pūs iš vakarų, pietvakarių, 8–13 m/sek. greičiu, vėliau po truputį rims ir suksis iš pietų, pietryčių. Virš mūsų šalies užslinkusi šalto oro masė neleis temperatūrai kilti aukščiau 3–8 laipsnių šilumos. 

Trečiadienio naktį orus lems aukštesnio slėgio juosta. Bus ir tankių debesų, ir giedro dangaus plotų, žymesnių kritulių nenumatoma. Vėjas visai nurims ir taps silpnas, nepastovios krypties. Nurimus vėjui ir pasirodžius pragiedruliams temperatūra sparčiai kris, paryčiais daug kur numatomos šalnos iki 1–6 laipsnių šalčio, dirvos paviršiuje kai kur net iki 9 šalčio, ir tik vietomis išsilaikys 0–3 laipsniai šilumos. Trečiadienio dieną iš pietų artės naujas pietinis ciklonas, tik šį kartą pateksime į šiltesnę jo dalį. Dangų pamažu uždengs vientisas tankių debesų sluoksnis, pradedant pietiniais rajonais į šalį plis lietus. Vėjas papūs iš šiaurės rytų, rytų, 7–12 m/sek. greičiu. Šalto oro masė trauksis, todėl temperatūra kils aukščiau nei ankstesnėmis dienomis, šils iki 7–12 laipsnių. 

Ketvirtadienį mūsų šalies orus lems ciklonas. Naktį dangus bus apniukęs, daugelyje rajonų palis. Vėjas daugiausia pūs iš rytų, 7–12 m/sek. greičiu. Dėl tankių debesų ir plūstančio šiltesnio oro šalnų jau nebenumatoma, temperatūra nekris žemiau 3–8 laipsnių šilumos. Ketvirtadienio dieną dangų dengs tankūs debesys, pragiedrulių pasirodys tik vietomis. Didesnėje šalies dalyje palis, tačiau vyraus trumpalaikis ir negausus lietus. Vėjas pasisuks iš pietryčių, pietų ir sustiprės iki 9–14 m/sek. Temperatūra vidurdienį pakils iki 9–14 laipsnių šilumos. 

lrytas.lt informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą