Sporto šventė Luksnėnuose: azartiškos kovos, pietums du patiekalai ir profesionalų susidomėjimas

Šiais metais Luksnėnus galima vadinti sportiškiausia Alytaus rajono gyvenviete, mat čia vyko net dvi sporto šventės. Rugpjūčio mėnesį bendruomenės „Drūtas dzūkas“ organizuotas sporto renginys išsiskyrė netradicinėmis rungtimis, pasiūlė įvairių sportinių užsiėmimų dalyviams ir žiūrovams.

„Smagu, kad sporto šventė Luksnėnuose labai laukiama. Dar vasaros pradžioje sulaukiau daugybės skambučių su klausimu, kada organizuosime šventę, nes praėjusiais metais jos nebuvo“, – sakė bendruomenės „Drūtas dzūkas” pirmininkas Marius Povilaitis.

„Dėkoju Alytaus rajono savivaldybei už naują aikštelę. Smagiau ir saugiau sportuoti. Vakare pravažiuodamas matau, kaip jaunimas ne tik iš Luksnėnų, bet ir aplinkinių kaimų, Alytaus miesto susirenka pamėtyti į krepšį“,– tęsė M. Povilaitis.

Šventės draugai

Sporto renginio atidaryme dalyvavo gausus būrys svečių ir draugų. Sveikinimo žodį tarė, Alytaus rajono savivaldybės mero Algirdo Vrubliausko sveikinimus perdavė administracijos direktorė Gintarė Jociunskaitė, gero starto linkėjo pirmininkas M. Povilaitis, svečias Vaidas Šalaševičius. Atidaryme taip pat dalyvavo Alytaus seniūnas Kęstutis Tumynas, Luksnėnų seniūnaitis Linas Norkūnas. Linkėjimus perdavė ir gražuolę taurę drūčiausiam Alytaus seniūnijos dzūkui įsteigė LR Seimo narys Laurynas Kasčiūnas.

Azartiškos rungtys

Po atidarymo užvirė azartiškos kovos sporto aikštelėje.  Dėl geriausių krepšininkų vardo varžėsi 8 komandos iš Užubalių, Santaikos, Alytaus, Radžiūnų, Miroslavo ir Luksnėnų. Nepralenkiami buvo Santaikos krepšininkai, užėmę pirmą vietą. Nugalėtojai apdovanoti taure ir medaliais.

Baudų ir tritaškių rungtyse dalyvavo per 50 dalyvių. Taikliausiai tritaškius mėtė Gytis Daugirda, baudas – Tomas Šerkšnas ir Greta Valentynaitė.

Smiginio rungtyje dalyvavo 43 dalyviai. Vaikų kategorijoje nugalėjo luksnėniškis Natas Rutkaukas, moterų – Jolita Daugirdaitė, vyrų – Jokūbas Kumisčius.

Tinklinio aikštelėje varžėsi 5 komandos. Pirma vieta ir nugalėtojų taurė iškeliavo į Radžiūnus.

Daugiausiai aistrų, emocijų ir net traumų sukėlė virvės traukimas. Keturios komandos iki paskutinio prakaito lašo varžėsi dėl stipriausių vardo, o jas motyvavo sirgalių šūkiai „nepasiduokite!“, „laikykitės!“.

Kaip ir rimtose varžybose sužeidimų neišvengta. Saulė, karštis, prakaitas nudegino delnų ir pėdų odą. Tačiau tai sportininkų nesustabdė. Susitvarstę žaizdas jie toliau grūmėsi dėl stipriausiųjų vardo. Nugalėjo komanda „Vietiniai“ iš Luksnėnų.

Galiūnų kovos

Be tradicinių rungčių, renginio organizatoriai pasirūpino, kad šventė būtų įdomi ir smagi įvairaus amžiaus dalyviams ir žiūrovams. 20 drąsių moterų „išbandė“ keptuvę ne virtuvėje, o toliausio metimo rungtyje. Toliausiai, 14 metrų keptuvę nusviedė Silvija Vaitevičiūtė iš Luksnėnų.

Bendruomenės „Drūtas dzūkas“ organizuojama sporto šventė turi savo vizitinę kortelę – galiūnų kovas, į kurias atvyksta ir Lietuvos profesionaliose varžybose dalyvaujantys galiūnai. Tai dvidešimtmetis Lukas Tamulionis iš Užubalių. Ankstesniais metais jis būdavo antras o šiais metais, niekam nepaliko vilčių laimėti LR Seimo nario L. Kasčiūno taurę. Iš šešių rungčių, penkiose vaikinas užėmė pirmas vietas ir, surinkęs daugiausiai taškų, tapo drūčiausiu seniūnijos stipruoliu.  

Galiūnai varžėsi šešiose rungtyse: 16 kilogramų giros metimo, 24 kilogramų giros rovimo, 70 kilogramų apolono ašies kėlimo, traktoriaus „Kirovo“ padangos vertimo, benzininio pjūklo laikymo ir sportinio „Elverta“ automobilio, sveriančio 1 tonos 50 kg tempinio rungtyse.

Pietums – troškinys ir sriuba  

Kad sportininkai turėtų jėgų ir energijos sportuoti, jų ir sirgalių pietumis pasirūpino bendruomenės pirmininkas M. Povilaitis. Lauko virtuvėje jis gamino du patiekalus: čili troškinį ir daržovių sriubą.

Sportinės veiklos visiems

„Suprantame, kad ne visi šventės dalyviai yra sportininkai. Kiti nesiryžta, o gal dėl sveikatos negali aktyviai sportuoti“, – kalbėjo šventės vyriausias teisėjas luksnėniškis Gediminas Kanapickas. „Jiems pasiūlėme mūsų ištikimų partnerių – Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuro veiklų“, – tęsė jis.

Biuro darbuotojos į azartišką estafečių sūkurį įsuko ir vaikus, ir suaugusius. Be dovanų neliko nė vienas. 

Renginio metu pirmą kartą Luksnėnuose vyko kvėpavimo technikų paskaita ir praktiniai užsiėmimai su profesionale instruktore Tamara Markevičiene. Lektorė pasakojo apie taisyklingo kvėpavimo naudą organizmui, mokė kvėpuoti, konsultavo.

Vaikai irgi neliko be pramogų. Laiką leido dūkdami ant didžiulio pripučiamo batuto, bendruomenės „Drūtas dzūkas“, Alytaus rajono savivaldybės įrengtose vaikų žaidimo aikštelėse.

Bendruomenė „Drūtas dzūkas“ dėkoja dalyvavusiems ir padėjusiems organizuoti šventę, ypač teisėjams: Napoleonui Andrijauskui, G. Kanapickui, Raimondui Kondratavičiui.

Bendruomenės „Drūtas dzūkas“ informacija

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą