Atliekų reikalai: klausiate - atsakome

Ar Alytaus regiono rūšiavimo centruose (atliekų surinkimo aikštelėse) surenkamos naudotos  padangos? Ar už tai reikia mokėti ir kokie dokumentai reikalingi jas atvežant? 
Alytaus regione veikiančiuose rūšiavimo centruose (didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse) vienas asmuo nemokamai gali atvežti ir palikti iki 4 vienetų naudotų lengvojo automobilio padangų. Už kiekvieną papildomą rūšiavimo centre paliekamą padangą reikia mokėti pagal patvirtintus įkainius. 
Paliekant padangas nemokamai, rūšiavimo centre reikia užpildyti deklaraciją, kurioje  būtina nurodyti, koks prekybos centras ar autoservisas keičiant ar perkant naujas padangas, atsisakė priimti naudotas. Vėliau ši informacija perduodama Aplinkos apsaugos departamentui prie Aplinkos ministerijos. 
Tai daroma, norint sumažinti rūšiavimo centruose surenkamų padangų kiekį, jų tvarkymo išlaidas, kurias tenka padengti gyventojams, nors už padangų tvarkymą kiekvienas sumoka jas įsigydamas ir visos senos padangos turi būti paliekamos ten, kur įsigyjamos naujos.  Keičiant padangas autoservisai, nepriklausomai nuo to, ar asmuo perka naujas padangas, ar ne, negali atiduoti gyventojams senų padangų, jeigu pagal protektoriaus gylį jos jau nebetinkamos naudoti. 

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą