Medikų ir socialinių darbuotojų pagalba namuose – reikšminga ligoniams ir jų artimiesiems


Dėl ligos negalintys savimi pasirūpinti Alytaus rajono gyventojai gali gauti medikų ir socialinių darbuotojų pagalbą namuose. Socialinių ir asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimu komandoje paremtą projektą įgyvendina savivaldybės Pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC).
ES ir valstybės lėšomis finansuojamą projektą „Integrali pagalba Alytaus rajone“ įgyvendinantis PSPC paslaugai teikti nupirko tris automobilius, suformavo socialinių darbuotojų ir asmens sveikatos priežiūros specialistų komandą.
Integrali pagalba namuose ypač reikalinga žmonėms, turintiems didelių sveikatos problemų, dėl senatvės ar negalios. Per metus medicininėmis ir socialinėmis paslaugomis namuose pasinaudojo 43 žmonės, šiuo metu paslaugas gauna 25 rajono gyventojai, kurių vyriausiam – 96, jauniausiam – 14 metų. Jiems padeda slaugytojas, slaugytojo padėjėjas, ergoterapeutas, kineziterapeutas, masažuotojas, socialinis darbuotojas, jo padėjėjas.
„Visiems gavėjams turi būti nustatytas visiškas nesavarankiškumo lygis ir nuolatinės slaugos poreikis. Dėl paslaugos reikia kreiptis į seniūniją pagal gyvenamąją vietą“, – sakė projekto „Integrali pagalba Alytaus rajone“ vadovė Kristina Vyšniauskienė.
Ji pastebi, kad labiausiai pagalbos namuose pageidauja rajono gyventojai, prižiūrintys neįgalius artimuosius, kad šie būtų kuo ilgiau namuose, o nepatektų į globos ar slaugos įstaigas, o artimieji tuo metu galėtų dirbti, tvarkyti asmeninius reikalus.
„Integralią pagalbą namuose gaunantys gyventojai ar jų artimieji su nekantrumu laukia tos dienos, kuomet atvyks darbuotojų komanda ir pradės vykdyti numatytus darbus, taip pat visi drauge bent kelias valandas pabus kaip šeimos nariai. Darbuotojai parneša maisto produktų, sutvarko namus, pagamina valgyti, atlieka slaugos paslaugas: keičia sauskelnes, maudo, prižiūri pragulas, varto ligonį“, – apie socialinių darbuotojų ir asmens sveikatos priežiūros specialistų darbą pasakojo K. Vyšniauskienė.
Integralios pagalbos namuose paslauga yra iš dalies mokama – reikia sumokėti už socialinio darbuotojo teikiamą pagalbą, o slaugos paslauga yra teikiama nemokamai. Mokesčio dydis priklauso nuo gyventojo pajamų.
Projektas „Integrali pagalba Alytaus rajone“ bus įgyvendinamas iki 2019 rugsėjo mėnesio.


Alytaus rajono savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą