Alytaus „Dzūkija“ po kovingos kovos nusileido „Žalgirio“ krepšininkams

Trečiadienio vakarą Alytaus sporto ir rekreacijos centro arenoje sužaistos pirmosios Lietuvos krepšinio lygos 2017-2018 metų sezono rungtynes, kuriose susitiko Alytaus „Dzūkija“ ir praėjusių metų čempionas Kauno „Žalgiris“.

Nuo pirmųjų minučių šeimininkai metė rimtą iššūkį tituluotiems varžovams. Pirmąsias tris minutes jie laimėjo 6:2, bet tada „Žalgiris“ rado netikėtą lyderį. Mačą starto penkete pradėjęs Paulius Valinksas ėmė smeigti vieną metimą po kito, o sulig jo 11-uoju tašku svečiai pirmavo 14:11. Ketvirčio pabaigoje dzūkams vėl pavyko susigrąžinti intrigą, kai prabilo aikštėje pasirodęs Katinas Reinhardtas. Jo penki taškai leido „Dzūkijai“ kėlinį laimėti 25:24.

Antrąjį ketvirtį „Žalgirio“ krepšininkai pradėjo kur kas rimčiau nusiteikę. Pagerinę gynybą jie pristabdė dzūkus ir ėmė pamažu tolti. Įpusėjus kėliniui, žalgiriečiai pirmavo 35:30. Perėmę kontrolę svečiai laimėjo ir pirmąją mačo dalį – 43:36.

Po didžiosios pertraukos „Žalgirio“ krepšininkai Alytaus arenoje ir toliau jautėsi kaip šeimininkai. Jie sparčiai tolo, kol ketvirčio viduryje persvara pasiekė 18 taškų (62:44). Tada „Dzūkija“ atrado naują lyderį. Juo tapo Paulius Danisevičius, kurio du tritaškiai leido sumažinti deficitą iki 10 taškų (52:62). Vis tik kėlinį žalgiriečiai sužaidė geriau ir po trijų kėlinių pirmavo 68:54.

Lemiamo kėlinio pradžioje Pauliaus Petrilevičiaus vedami dzūkai dar pamėgino kiek paerzinti varžovus ir priartėjo per 9 taškus (65:74). Tačiau tada prabilo ilgai tylėjęs Paulius Jankūnas, sumetė 4 taškus ir taip numalšino šeimininkų ambicijas. Nuaidejus finalinei rungtynių sirenai rezultatu 70:89 pirmąją sezono pergalę šventė „Žalgirio“ komanda.

„Dzūkija“: Katinas Reinhardtas 14, Andrejus Šelakovas (5 atk. kam.) ir Paulius Danisevičius po 10, Mindaugas Sušinskas 9.

„Žalgiris“: Paulius Valinskas 16 (4/5 trit., 5 atk. kam.), Kevinas Pangosas ir Dee Bostas (3/4 trit.)
po 13, Paulius Jankūnas (4/12 dvit., 0/3 trit.) ir Edgaras Ulanovas po 9.

Sekančias rungtynes alytiškiai žais taip pat namuose, rugsėjo 23-ąją dieną 18 valandą prieš Panevėžio „Lietkabelio“ komandą.