Lietuvos vandensvydžio U-17 rinktinė ASRC baseine iškovojo čempionų titulą

Lapkričio 24-26 dienomis, Alytaus sporto ir rekreacijos centro (ASRC) baseine vyko Europos Šiaurės ir Baltijos jūros šalių vandensvydžio Jaunimo ir Jaunių čempionatas. Varžybos vykdomos rotacijos principu kiekvienais metais vis kitoje šalyje ir kas ketveri metai atkeliauja į Lietuvą. Simboliška ir džiugu, kad didžiausia Europos Šiaurės ir Baltijos regione vandensvydžio šventė šiemet, sporto metais, atvyko į sportiškiausiu pripažintą miestą - Alytų.

Varžybose rungtyniavo Lietuvos, Švedijos, Suomijos, Danijos ir Latvijos nacionalinės Jaunimo (U-17) ir Jaunių (U-15) rinktinės. Dieną prieš prasidedant čempionatui, į mūsų miestą sugužėjo per 150 sportininkų (lydimi trenerių ir delegatų), pasiryžusių kovoti dėl pagrindinio trofėjaus - Europos šiaurės ir Baltijos šalių čempionų titulo. Ir išties, užvirė nuožmios kovos Alytaus sporto ir rekreacijos centro baseine. Vandensvydžio mėgėjai, susirinkę tribūnose ir tiesioginės internetinės transliacijos metu, galėjo stebėti 19 dvikovų. Kulminacija tapo Lietuvos U-17 rinktinės, kurioje rungtyniauja trys ASRC vandensvydininkai, pergalė. Triumfo akimirką į viršų keliamas trofėjus ir trenerių Rimvydo Šimansko ir Tomo Vainikonio skrydis į vandenį (tai tradicija, daugiau nei šimtmetį gyvuojanti vandensvydžio pasaulyje įstumti trenerius į vandenį tapus čempionais) pralinksmino visus susirinkusius žiūrovus.

Lietuvos U15 rinktinei, treniruojamai Nerijaus Papaurėlio, sekėsi šiek tiek prasčiau. Mažajame finale dėl trečiosios vietos po baudinių 12:14 nusileista bendraamžiams iš Suomijos. Jauniesiems lietuviams nepadėjo ir lyderio Karol Blaževič pelnyti 6 įvarčiai. Penkiolikmečių amžiaus grupės finale triumfavo Danijos rinktinė.

Pasibaigus šventei, svečiai džiaugėsi puikia varžybų organizacija, gyrė baseiną su visa vandensvydžiui skirta infrastruktūra, maistą, viešbučius ir išreiškė viltį vėl į Alytų sugrįžti po ketverių metų.

Čempionato organizatoriai su Alytaus sporto ir rekreacijos centru linki visoms vandensvydžio rinktinėms rezultatyviai užbaigti šiuos metus ir laukia susitikimo kitais metais Kopenhagoje (Danija).

Galutinis čempionato dalyvių išsidėstymas pagal vietas:

U17 grupė:
1. Lietuva
2. Suomija
3. Danija
4. Švedija

U15 grupė:
1. Danija
2. Švedija
3. Suomija
4. Lietuva
5. Latvija

Alytaus sporto ir rekreacijos centro informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą