Neišmeskite mandarinų žievelių – tai puikus vaistas net nuo 7 ligų

Mandarinai yra vaisiai, kurių skonis ir aromatas daug kam siejasi su žiemos šventėmis – Kalėdomis ir Naujaisiais metais. Ne paslaptis, kad šie vaisiai yra ne tik skanūs, bet ir naudingi mūsų organizmui. Mandarinuose gausu įvairiausių vitaminų, tokių kaip B1, B2, B6 ir B9 ir mineralų: magnio, geležies, fosforo, kalio, kalcio, seleno ir cinko. Taigi juos valgyti sveika. Bet ką gi daryti su mandarinų žievele?

Jeigu paprastai išmetate ją į šiukšlių dėžę, po to, ką perskaitysite dabar, nebeskubėsite to daryti. Dauguma medikų tvirtina, kad mandarinų žievelė mums yra ypač naudinga. Štai septyni sveikatos sutrikimai, kuriuos išspręsti gali padėti mandarinų žievė:

1. Virškinimo sutrikimai

Jeigu norite atsikratyti virškinimo sutrikimų, sumalkite mandarinų žievelę ir berkite šiuos miltelius į bet kokį patiekalą. Ši priemonė padeda kovoti su skrandžio skausmais ir dujų kaupimusi žarnyne.

2. Fizinis nuovargis ir problemos su miegu

Paimkite šiek tiek mandarinų žievelės ir įdėkite į mažą maišelį. Uoskite žievelės aromatą 15 minučių. Tai padės sumažinti ar visiškai numalšinti galvos skausmus bei išspręsti miego bei su nuovargiu susijusias problemas.

3. Grybelis

Viena iš dažniausiai pasitaikančių bėdų yra kojų ir nagų grybelis. Mandarino žievelės gali padėti ją išspręsti. Jums tereikės paimti visą žievelę ir įtrinti ją grybelio pažeistą vietą du kartus per dieną.

4. Kosulys

Kosulys yra labai varginanti bėda, kurią sukelia peršalimas ar kvėpavimo takų ligos. Tačiau mandarinų žievelė gali padėti įveikti ir tai. Jums reikės tiesiog reikia išdžiovinti mažus gabaliukus mandarino žievelės. Užvirkite vandenį ir įdėkite į jį mandarino žievelių bei palaikykite savaitę tamsioje vietoje. Po savaitės išgerkite po 20 lašiukų šio skysčio prieš valgį triskart per dieną.

5. Bronchitas

Jeigu jus užklupo bronchitas, įdėkite mandarino žieveles į puodelį karšto vandens. Palaikykite skystį valandą, o tada išgerkite. Tokį vaistą galite vartoti iki trijų kartų per dieną.

6. Sloga

Mandarino žievelė padeda veiksmingai kovoti su nosies užsikimšimu. Įmeskite keletą žievelių į verdantį vandenį. Tada pakvėpuokite pasilenkę virš užvirusio vandens 10 min. Tik būkite atsargūs, neapsideginkite.

7. Hipertonija ir tachikardija

Esant šiems sutrikimams įdėkite mandarinų žievelių į 3 litrų vandens sklidiną puodą. Užvirkite vandenį ir leiskite jam pastovėti. Įpilkite šio vandens į vonią, kurioje maudysitės. Tai padės numalšinti simptomus.

Tai yra liaudies medicinos receptai. Dėl ligų gydymo taip pat reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju ar vaistininku.


Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą