Beveik kas dešimto Alytaus abituriento žinios įvertintos šimtuku

Susumavus šių metų bendrojo lavinimo egzaminų rezultatus, juos laikę Alytaus miesto abiturientai gali pasidžiaugti 79 šimtukais. 

Egzaminus šiais metais laikė 749 abiturientai, tarp jų – 201 iš Alytaus profesinio rengimo centro, 31 – iš Alytaus suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos, dar 32 – iš šios mokyklos Alytaus pataisos namų skyriaus. 

Kaip ir visoje Lietuvoje, taip ir Alytuje, geriausiai išlaikytas anglų kalbos egzaminas ir tarptautinio testo įvertinimas, prilyginamas 100 balų: 34 šimtukai už egzaminą ir 26 už testą.

Penkiais šimtukais įvertintos abiturientų IT žinios, po keturis gavo laikę lietuvių kalbos ir literatūros bei biologijos egzaminus. Šimtuku pasidžiaugti galės dar šeši abiturientai, juos gavę vokiečių, prancūzų kalbos, matematikos, chemijos, fizikos ir geografijos egzaminuose. 

Pasak Alytaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojos Rimvydos Ališauskienės, egzaminų rezultatai, lyginant su praėjusiais metais, nenuvilia. 

„Nors šimtukininkų šiemet 8 mažiau negu pernai, nereikia pamiršti, kad ir egzaminus laikė kone pusšimčiu mažiau abiturientų. Be to, kai kurių egzaminų užduotys, pedagogų vertinimu, šiais metais buvo gerokai sunkesnės, tačiau šimtukus gavusių abiturientų Alytaus mieste ir šiemet pakankamai daug“, - sakė pavaduotoja. 

Jos teigimu, maloniai nustebino tai, kad po daugelio metų pertraukos vėl turime abiturientą, kurio geografijos žinios įvertintos šimtuku.

Daugiausiai šimtukų egzaminuose surinkusia mokymo įstaiga išlieka Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazija – 37 šimtukai. 17 – Šv. Benedikto gimnazija, 15 – Jotvingių gimnazija, 10 – Putinų gimnazija.

„Maloniai nustebino Šv. Benedikto gimnazija, kuri pagal laikiusių egzaminus abiturientų skaičių ir gautų šimtukų kiekį yra absoliuti lyderė: iš 54 egzaminus laikiusių abiturientų net 17 žinios įvertintos šimtuku“, - sakė R. Ališauskienė. 

Šios gimnazijos „sąskaitoje“ – ir trys vieno abituriento gauti šimtukai. Dar trys gimnazistai gavo po du šimtukus. 

Po vieną abiturientą su dviem šimtukais turi Adolfo Ramanausko-Vanago, Jotvingių ir Putinų gimnazijos. 

AMS,  Komunikacijos skyriaus informacija

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą