Gerai besimokantiems jaunuoliams – savivaldybės parama

Studentai, besimokantys aukštosiose ar profesinio rengimo mokyklose, tačiau gaunantys mažas pajamas, prieš Naujuosius gaus Alytaus rajono savivaldybės studijų rėmimo fondo paramą.

Pandemija pakoregavo daugiau kaip 20 metų egzistavusią šios paramos įteikimo tradiciją, bet ne jos tikslą.

Tradiciškai sutartys dėl finansinės paramas buvo pasirašomos savivaldybėje, šventiškoje aplinkoje, su studentais susitikdavo ir juos pasveikindavo savivaldybės vadovai. Šiemet dėl pandemijos to padaryti negalima, todėl sutartys bus pasirašytos su kiekvienu studentu atskirai.

„Tai, kad negalime susitikti su studentais, paramos reikšmės nesumažina. Studijų rėmimo fondas tęsia savo tikslą ir remia tuos, kurie mokosi labai gerai ir gerai, nors finansinė šeimos padėtis nėra stipri. Palaikome jaunimo norą siekti žinių ir mokytis profesijų, linkime sėkmės ir savo kelią rasti Lietuvoje. Žinoma, tikimės, kad bent dalis grįš dirbti į savo rajoną“,– sako Alytaus rajono meras, Studijų rėmimo fondo tarybos pirmininkas Algirdas Vrubliauskas.

Studijų rėmimo fondo tarybą sudaro 9 savivaldybės tarybos nariai ir administracijos darbuotojai.

Šiais metais finansinė Studijų rėmimo fondo parama skirta 18-ai studentų.

Penkiems gerai besimokantiems jaunuoliams parama skirta išimties tvarka, savivaldybės tarybos sprendimu, nes jų prašymai iš dalies neatitiko Alytaus rajono studijų rėmimo fondo nuostatuose numatytų kriterijų paramai gauti.

Iš viso studentams bus išmokėta 6825 eurai.

Po 390 eurų parama skirta 15-ai studentų, studijuojančių universitetuose, ir dviem kolegijos studentams bei 195 eurų parama – vienam profesinės mokyklos moksleiviui.

Alytaus rajono Studijų rėmimo fondo parama gerai besimokantiems, tačiau stokojantiems lėšų rajono studentams skiriama jau daugiau kaip 20 metų.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Nuotr. Ankstesnių metų paramos studentams įteikimo akimirka

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą