Startuoja iniciatyva „Judanti klasė“

Siekdamas pagerinti mokinių fizinę ir emocinę sveikatą bei paskatinti daugiau judėti, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras (SMLPC) kviečia aktyvias mokyklas įsitraukti į iniciatyvą „Judanti klasė“, kuri startuoja nuo 2021 m. gegužės 3 d.

„Judanti klasė“ – tai tokia klasė, kurioje visi kartu ir kiekvienas atskirai stengiasi kuo daugiau judėti, kelti sau ir draugams gerą nuotaiką, nelenktyniauti, o draugiškai įsitraukti į aktyvias veiklas ir savo geru pavyzdžiu įnorinti kitus.

Šio renginio tikslas – stiprinti natūralų fizinio aktyvumo įprotį vaikų kasdieniame gyvenime ir gerinti emocinę sveikatą.

Iniciatyvoje gali dalyvauti įvairaus amžiaus vaikų grupės iš ikimokyklinių ir priešmokyklinių ugdymo mokyklų ir mokinių klasės iš bendrojo ugdymo mokyklų. Mokyklos šioje iniciatyvoje dalyvauja savanoriškai, pačios nuspręsdamos, kurių klasių mokiniai ar ikimokyklinių, priešmokyklinių grupių vaikai dalyvaus.

Mokyklų administracijas prašome sudaryti palankias sąlygas mokiniams įsitraukti į šią iniciatyvą, padėti ją realizuoti ir kartu kelti fizinį aktyvumą savo mokykloje.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro specialistų parengtos rekomendacijos ir fizinio aktyvumo užduotys padės įgyvendinti iniciatyvą. Iniciatyva „Judanti klasė“ organizuojama nuo 2021 m. gegužės 3 d. iki gegužės 23 d.

Mokyklos, norinčios dalyvauti iniciatyvoje, iki 2021 m. balandžio 30 d. registruoja dalyvius el. paštu nijole.paulauskiene@smlpc.lt nurodant pilną mokyklos pavadinimą (miestą, rajoną), klasę, grupę, atsakingo asmens elektroninio pašto adresą.

Iš vienos mokyklos gali dalyvauti neribotas klasių ar grupių skaičius. Klasės ar grupės, atlikdamos fizinio aktyvumo užduotis, gali kviesti prie jų prisijungti ir kitus mokyklos bendruomenės narius (mokytojus, tėvus, draugus). Atliekant užduotis, kviečiame pasitelkti kūrybiškumą, naudoti patinkančią muziką, pasitelkti įvairias fizinio aktyvumo formas ir būdus, kurie keltų nuotaiką, skatintų judėti, sudomintų ir pritrauktų daugiau dalyvių. Vyresniųjų klasių mokiniams siūloma išsirinkti klasės kapitoną, kuris koordinuotų veiksmus ir dalytųsi informacija. Fizinio aktyvumo užduočių metu kviečiame fotografuoti aktyviai leidžiamas akimirkas, o pasibaigus iniciatyvai nuotraukas sudėlioti į dėlionę, sukuriant kompoziciją pačių pasirinkta fizinio aktyvumo tema. Tai gali būti figūra ar žodis apie judėjimą, fizinį aktyvumą. Dėlionę taip pat nufotografuoti ir nuotrauką pridėti prie iniciatyvos „Judanti klasė“ rezultatų ataskaitos.

Nufotografuotą dėlionę su trumpu aprašymu siųsti Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Vaikų sveikatos stiprinimo skyriui el. paštu nijole.paulauskiene@smlpc.lt iki 2021 m. gegužės 31 d.

Iniciatyva turi būti organizuojama vadovaujantis sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimais.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Vaikų sveikatos stiprinimo skyriaus informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą