Paskutinio skambučio šventė – žingsnis į ateitį

Penktadienį ir pirmadienį vykusios paskutinio skambučio šventės Alytaus rajono gimnazijų abiturientams buvo kitokios, negu ankstesnių metų laidoms. Dėl karantino šventės buvo kuklios, be įprastai gausaus būrio svečių, tačiau su mokyklų tradicijomis ir ne mažiau jaudinančios bei svarbios tiek mokiniams, tiek mokytojams. „Gyvenimo kelyje bus visko, nenuspėjamo, neplanuoto – kaip pandemija. Šiandien visiems abiturientams linkiu sėkmingiausio kelio, geriausių sprendimų, visada siekti savo tikslų ir neatsisakyti svajonių, eiti į priekį. Tegul užkrečia geri pavyzdžiai, sėkmės istorijos, tačiau nereikia kitų gyvenimo priimti sau pavyzdžiu visu šimtu procentų. Nes žmonės yra skirtingi, žmonių pasirinkimai taip pat yra skirtingi. Svarbiausia – siekti savo tikslo, būti sąžiningu sau ir kitiems. Svarbiausia – jausti tai, ko pats nori. Linkiu jums, abiturientai, sėkmės laikant egzaminus ir gero sprendimo renkantis profesiją“, – rajono abiturientams linki meras Algirdas Vrubliauskas.

Daugumoje gimnazijų paskutinio skambučio šventėse tradiciškai abiturientus šiltai sveikino vienuoliktokai, o į klasę palydėjo pirmokai. Karantino metu buvusiose tuščiose mokyklose vėl skambėjo garsus ir nuoširdus juokas.

Daugų Vlado Mirono gimnazijos 72 laidos abiturientai atvyko iki mokyklos išpuoštose mašinose, eilės priekyje važiavo auklėtoja Stasė Vitkauskienė. Juos pasitiko direktorius Almantas Jakimavičius, pavaduotoja Giedrė Volungevičienė. Vienuoliktokės surengė interaktyvų žaidimą. Abiturientai gimnazijos sode pasodino slyvą.

Klasėje jų laukė saldi dovana, kitos staigmenos. Abiturientai sukūrė ir paliko Testamentą pirmokams, žaisdami žaidimą, turėjo paskutiniąją galimybę dar geriau susipažinti su klasės auklėtoja. Į dangų kilo svajonių balionai, gimnazijos rožyne vietą surado dar viena rožė.

Lietuviu kalbos mokytoja Gitana Ivanauskiene linki abiturientams nepristigti kantrybes vilties ir tikejimo meiles sau ir kitiems2

„Abiturientai ir jų mokytojai jaučiasi viltingai, nors skambučiai skambėjo kiek kitaip, neįprastai, bet šie jauni žmonės susitaikė ir prisitaikė. Abiturientams palinkėčiau, kad kelionė, kurią pradėjote, niekada nesibaigtų, kad nepristigtumėte kantrybės, neapleistų viltis ir tikėjimas, kad širdyje gyventų meilė – meilė sau, meilė kitiems“, – sakė gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Gitana Ivanauskienė.

Butrimonių gimnazijos 11 laidos abiturientams paskutinio skambučio šventė, prasidėjusi šv. Mišiomis bažnyčioje, vyko su pačiais artimiausiais gimnazijoje lydėjusiais žmonėmis. Direktorius Vladas Valvonis palinkėjo iki egzaminų neskaičiuoti darbo valandų ir dirbti viršvalandžius. Abiturientus pasveikino vienuoliktokai ir pirmokai, ne vieną sugraudino mokyklos choro daina. Dvyliktokai perskaitė šmaikštų testamentą, visi linkėjo gero skrydžio, nenuvilti tėvų, mokytojų ir pasiekti gerų rezultatų.

Butrimoniu gimnazijos abiturientai su aukletoja Dana Geceviciene

„Artėjant egzaminams jaučiamas nerimas, nes nuotolinės pamokos negali prilygti kontaktinėms. Mokiniai pavargę, bet jų laukia intensyvus ruošimasis egzaminams ir jų laikymas. Šiuo metu vyksta konsultacijos, stengiamasi susisteminti žinias ir pasiekti kuo geresnių rezultatų. Mokytojai dirba atsakingai, neskaičiuodami darbo valandų, nes visų bendras tikslas - geri rezultatai. Mokinių nuotaikos įvairios: vieni prisitaikė prie nuotolinio darbo reikalavimų, išmoko laiko vadybos, išsiugdė pareigos ir atsakomybės jausmą, savarankiško darbo įgūdžius, kitiems pritrūko motyvacijos dirbti savarankiškai. Visa patirtis, be abejo, pravers tolesniame pasirinkimo kelyje. Norisi palinkėti abiturientams pasitikėti savimi, neprarasti optimizmo ir drąsiai įveikti sunkumus“, – sakė Butrimonių gimnazijos abiturientų auklėtoja Dana Gecevičienė.

Alytaus rajone yra 6 gimnazijos, šiemet paskutinis skambutis nuskambėjo 84 abiturientams.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą