Rasa: „Turėkime svajonę, tikėkime savimi ir lūkesčiai išsipildys“

Rasa visada svajojo dirbti su vaikais ar jaunimu, padėti jiems išnaudoti visas teikiamas galimybes ir sėkmingai integruotis į visuomenę. Kad galėtų įgyvendinti savo lūkesčius, 2004 m. ji įgijo socialinio pedagogo kvalifikaciją, intensyviai ieškojo galimybių dirbti širdžiai mielą darbą. Pradžia buvo sunki, todėl teko padirbėti įvairiose srityse.

2016 m. pavasarį Rasa užsiregistravo Alytaus teritorinės darbo biržos Varėnos skyriuje. Čia jai buvo pasiūlyta dalyvauti Jaunimo užimtumo iniciatyvos ir ES finansuojame projekte „Atrask save“, kuriame projekto dalyviams suteiktos galimybės geriau pažinti save, įgauti pasitikėjimo savimi, stiprinama motyvacija dirbti ar mokytis. Nuo pat pirmos pažinties akimirkos su mergina, užsimezgė draugiškas, atviras pokalbis. Ji prisipažino, kad dėl nesėkmės susirasti socialinio pedagogo darbą, prarado pasitikėjimą savimi, sunku suvaldyti stresą, kurį jaučia dėl esamos bedarbystės. Todėl žinią apie galimybę dalyvauti projekte priėmė nedvejodama.

Stebėjau Rasą nuo pat pirmų žingsnių projekte: pradžioje jie nebuvo drąsūs, bet vėliau jauna moteris pradėjo išsiskirti iš kitų jaunuolių iniciatyvumu, aktyvumu ir smalsumu. Matant projekto dalyvės begalinį norą dirbti su jaunimu, norėjosi jai padėti, pasiūliau jai dalyvauti antrinės intervencijos projekte „Naujas startas“ įdarbinimo subsidijuojant priemonėje ir įsidarbinti Varėnos švietimo centre.

Šiandien Rasa – Varėnos švietimo centre įsikūrusio Atviro jaunimo darbo centro specialistė, dirbanti su jaunimu. „Tai yra mano svajonių darbas. Esu dėkinga už suteiktą galimybę. Turėkime svajonę, tikėkime savimi ir lūkesčiai išsipildys“, – teigia Rasa.

Alytaus teritorinės darbo biržos inf.

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą