Profesinės mokyklos šią savaitę kviečia į atvirų durų dienas: lankytojai galės išbandyti profesiją

Balandžio 21–22 d. visos šalies profesinio mokymo įstaigos vienu metu rengia atvirų durų dienas. Apsilankyti ir susipažinti su profesiniu mokymu kviečiami visi – moksleiviai ir jų tėvai, suaugusieji, besidomintys galimybe įgyti profesinę kvalifikaciją, verslo atstovai. Užsukti į mokyklas galima pasirinktu metu bet kurią iš dviejų dienų nuo 10 iki 18 val.

Profesinio mokymo įstaigos lankytojus supažindins su mokyklų erdvėmis, technine įranga ir veikla, pristatys, kaip ruošiami darbo rinkoje reikalingiausi specialistai.

Atvirų durų dienų metu profesinės mokyklos siūlys ir interaktyvių užsiėmimų. Lankytojai bus kviečiami pasigaminti maisto, išbandyti naują šukuoseną ar makiažą, sukonstruoti robotą, dalyvauti įvairiuose konkursuose ir kt.

„Renginiui intensyviai ruošiamės, tad įvairių veiklų būsimiems mokiniams ir kitiems susidomėjusiesiems nestigs abi atvirų durų dienas. Pakviesime į įvairių specialybių pristatymus, diskusijas, praktines užduotis, supažinsime su sektorinių praktinio mokymo centrų technine įranga.

Lankytojai turės galimybę „pasimatuoti“ profesiją, pavyzdžiui, valdyti vairavimo mokymo simuliatorių, išbandyti įvairius statybos įrenginius, pasodinti medelį. Praktinėse pamokose dalyvaus ir profesijų mokytojai, tad bus galima gauti atsakymus į visus rūpimus klausimus. Būsimi mokiniai taip pat galės apsilankyti šalia profesinės mokyklos esančiame bendrabutyje“, – sako Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro direktorė Dalia Martišauskienė.

Kaip ir kitų profesinio mokymo įstaigų, Alytaus profesinio rengimo centro lankytojai taip pat turės galimybę susipažinti su siūlomomis profesinio mokymo programomis, mokymosi aplinka bei technologijomis, dalyvauti interaktyviose edukacinėse veiklose.

„Visi norintys – tiek moksleiviai,  tiek suaugusieji – galės išbandyti mechatronikos, robotų konstravimo, kokteilių ruošimo, duonos kepimo, stalo etiketo ir kitas kūrybines dirbtuves. Lankytojus kviesime sudalyvauti ir atvirose piklbolo varžybose Alytaus profesinio rengimo centro taurei laimėti, stebėti centro mokinių kartingų varžybas.

Organizuoti atvirų durų dienas vienu metu visose profesinėse mokyklose yra graži idėja, padėsianti parodyti pokyčius profesiniame mokyme, mokymosi ir karjeros galimybes bei profesinio mokymo indėlį į šalies ekonomiką“, – sako Alytaus profesinio rengimo centro direktorius Vytautas Zubras.

Atvirų durų dienoms rengiasi ir lankytojų laukia visos 44 šalies profesinio mokymo įstaigos. Jų sąrašą galima rasti interneto svetainėje www.igykprofesija.lt.

Profesinis mokymas – galimybė įgyti paklausiausių įgūdžių

Profesinis mokymas yra lankstus – greitai reaguoja į darbo rinkos poreikius, o jo teikiamomis galimybėmis pasinaudoti ir naujų praktinių įgūdžių įgyti gali kiekvienas. Profesinio mokymo įstaigoje praktinis mokymas sudaro daugiau kaip du trečdalius mokymo programos.

Profesinio mokymo įstaigų mokiniai gali gauti stipendijas bei apsigyventi mokyklos bendrabutyje, dalyvauti tarptautinėse mainų programose ir profesijai reikalingų žinių įgyti užsienyje.

2023 m. pagrindinio priėmimo į profesinio mokymo įstaigas vasaros etapas prasidės birželio 1 d. Prašymus stojantieji galės teikti iki rugpjūčio 7 d.

Teikti prašymus į profesinio mokymo įstaigas gali tiek norintieji įgyti kvalifikaciją pagal visą profesinio mokymo programą, tiek 9–10 klasių mokiniai bei I–IV klasių gimnazistai, norintys mokytis pagal atskirus profesinio mokymo modulius. 

2023 m. valstybės finansavimą planuojama suteikti 20,6 tūkst. naujai priimtųjų į profesinio mokymo įstaigas.

 

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą