Mokymai pranoko lūkesčius – spalį prasideda nauji, nepraleiskite progos

Mokytis ir tobulėti galimybių yra ne tik didmiesčiuose. Tai tvirtina neformaliojo suaugusiųjų švietimo mokymo programose dalyvaujantys Alytaus rajono gyventojai. Netrukus Daugų technologijos ir verslo mokykloje prasidės trečia mokymų programa, kurią finansuoja savivaldybė.

 

Turint žinių slaugyti ligonį lengviau

Sergant šeimos nariui ne visada žinome, kaip jam padėti, patarimų klausiame pažįstamų, bandome ieškoti internete. Alytaus rajono Daugų technologijos ir verslo mokykla kviečia dalyvauti neformaliojo suaugusiųjų švietimo mokymo programoje „Ligonio slauga namuose“. Įgytos žinios bei gebėjimai padės tinkamai slaugyti ligonį namuose, parinkti ir naudoti slaugos įrangą bei priemones, išvengti galimų komplikacijų.

„Tai jau trečioji mūsų mokyklos dėstytojų vykdoma neformaliojo suaugusiųjų švietimo mokymo programa, kurią finansuoja Alytaus rajono savivaldybė. Dvi programas įgyvendinome pavasarį. Dar vieni teoriniai ir praktiniai „Ligonio slauga namuose“ mokymai vyks spalio mėnesį. Kviečiame dalyvauti, nes žinių, kaip slaugyti ligonį, visiems prireikia, ir jų nebūna per daug. Ši programa ypač naudinga tiems, kurie slaugo sunkius ligonius namuose. Bus mokoma, kaip palaikyti ligonio higieną, maitinti, rengti, naudoti slaugos įrangą, taip pat labai svarbaus dalyko – bendravimo su ligoniu“, – sakė Daugų technologijos ir verslo mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ona Aleksandravičienė.

Į „Ligonio slauga namuose“ mokymus numatyta priimti 8 Alytaus rajono gyventojus. Užsiėmimai vyks spalio 10–31 d., antradieniais ir ketvirtadieniais, nuo 14 iki 17.10 val. Daugų technologijos ir verslo mokykloje (Ežero g. 30, Daugai). Norintys dalyvauti neformaliojo suaugusiųjų švietimo mokymo programoje gali registruotis telefonu +370 667 49 365.

Mokymuose išmoko aplinkos projektavimo

Pavasarį mokyklos dėstytojai vykdė Alytaus rajono savivaldybės finansuotas dekoratyvinio muilo gamybos ir aplinkos projektavimo naudojant informacines technologijas (IT) mokymus.

Juose dalyvavo 16 Alytaus rajono gyventojų iš įvairių gyvenviečių. „Mokymų dalyviai ne tik įgijo žinių, bet ir smagiai leido laiką, galėjo kūrybiškai save išreikšti, o baigę mokymus žinias gali panaudoti praktiškai“, – sakė mokyklos Praktinio mokymo vadovė Toma Anušauskaitė.

Taip ir padarė pavasarį aplinkos projektavimo naudojant IT mokymuose dalyvavusi daugiškė Danutė Zarauskienė. Buvusi mokytoja pažinojo augalus, bet trūko žinių, kur ir kaip juos sodinti. „Augalą žinau, o kur jį dėti – neaišku. Nežinomas dalykas buvo aplinkos tvarkymas. Mokymuose dirbome su kompiuterine programa, kurios pagalba galėjome kurti aplinką. Nusifotografavau savo namų vietą, kurią norėjau sutvarkyti, bet nežinojau, kaip. Suprojektavau ir dabar džiaugiuosi prie namų įgyvendintu savo projektu, ir visiems, kurie pažiūri, gražu“, – džiaugėsi neformaliojo suaugusiųjų švietimo programoje dalyvavusi 62-ejų metų D. Zarauskienė. Moteris sako, kad mokymai buvo įdomūs ir naudingi, dabar galinti patarti ir kitiems, kaip susitvarkyti želdyną. „Tikėjausi mažiau – gavau daugiau“, – sakė D. Zarauskienė.

Alytaus rajono savivaldybės administracijos Komunikacijos skyriaus informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą