Popietė „Susipažink su chemija ir būk saugus“

Šią savaitę visoje Lietuvoje prasideda „Tyrėjų nakties" renginiai: mokslininkai atvers savo kasdienio darbo erdves – universitetus, mokslo ir tyrimų laboratorijas, kviesdami dalyvauti dešimtyse stulbinančių eksperimentų ir įtraukiančių simuliacijų, naujus horizontus atveriančių parodų ir ekskursijų, akiratį praplečiančių paskaitų ir audringų diskusijų.

Rugsėjo 26 dieną Alytaus „Sakalėlio" pradinės mokyklos 3a ir 3c klasių „tyrinėtojai" su savo mokytojomis Lina Bubniene ir Lijana Gudaitiene dalyvavo popietėje „Susipažink su chemija ir būk saugus", kurią organizavo jaunųjų chemikų mokykla, įsikūrusi Alytaus A.Ramanausko-Vanago gimnazijoje, kurios vadovė chemijos mokytoja ekspertė Janė Liutkienė. Pažintis prasidėjo chemijos klasėje diskusija: kas yra fizikiniai ir cheminiai reiškiniai ir kuo jie skiriasi? Čia jaunieji chemikai demonstravo bandymus ir eksperimentus apie cheminius reiškinius vaikams, kurie dar nesimoko chemijos ir įrodinėjo, kad chemija tikrai įdomi ir visai nenuobodi. Vaikai pamatė, kaip galima pasigaminti pieną iš vandens ir netgi varškę, kaip atrodo cheminis chameleonas, trykštantis ugnimi „vulkanas", nesudeganti nosinė, spalvota šviesa ir kaip dega salietrinis popierius, kaip dujos užgesina žvakę ir daug kitų. Dar mokiniai „sakaliukus" mokė, kaip saugiai elgtis su įvairiomis cheminėmis medžiagomis artimiausioje aplinkoje. Po to mažieji „tyrinėtojai" lankėsi ir apžiūrėjo inovatyvią gimnazijos laboratoriją.

Alytaus „Sakalėlio" pradinės mokyklos mokiniams labai patiko ši popietė. Jie džiaugėsi sužinoję naujų dalykų, susidomėjo chemijos mokslu. Tikime, kad auginame naujų ir inovatyvių atradimų ieškančią kartą.

Alytaus miesto savivaldybės informacija

 

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą