Nuotraukos autorius: J.Stacevičiaus nuotr.

Lytinio ugdymo mokymuose mokytojams – homofobija ir vienišų mamų žeminimas

Žmogaus teisių portalas manoteisės.lt informuoja, kad dėl mokytojams dėstomos medžiagos kreipėsi į Švietimo ir mokslo ministeriją klausdami, ar normalu, kad į patvirtintą lytinio ugdymo programą pateko ne tik ministerijos pozicijai, bet ir LR Konstitucijai ir tarptautiniams dokumentams prieštaraujanti informacija. Kaip rašo šis portalas, mokymų medžiagoje yra skleidžiama homofobija, klaidinanti ir realybės neatitinkanti informacija apie Stambulo konvenciją, netgi formuojama nuomonė, kad Vakarų valstybės griauna tradicines šeimas, menkinami berniukai, kuriuos augina vienišos mamos. Susirūpinimas dėl šios informacijos kilo tada, kai apie šiuos nuotolinius mokymus VšĮ „Švietimo tinklas“, sistemoje tinklas.lt, kreipėsi anoniminis pranešėjas. Mokymai pavadinimu „Sveikatos ir lytiškumo ugdymo bei rengimo šeimai bendrosios programos įgyvendinimas“ vyko šių metų balandžio-gegužės mėnesiais, dalyviams, kaip teigiama mokymų aprašyme, išduoti kvalifikaciniai pažymėjimai. Pažymėtina, kad VšĮ „Švietimo tinklas“ – akredituota mokytojų kvalifikacijos kėlimą organizuojanti įstaiga.

Tačiau peržiūrėjus mokytojams pateiktą medžiagą paaiškėjo, kad mokymų skaidrėse ir rekomenduojamoje mokytojams skaityti medžiagoje gausu lyčių stereotipų, propagandinio, mokslu ir faktais nepagrįsto turinio. „Lektorės Jurgitos Albėnės parengtose skaidrėse teigiama, kad „Pasaulinė sveikatos apsaugos organizacija siūlo siekti laimės visuotinės masturbacijos pagalba“. Jose taip pat tvirtinama, kad Stambulo konvencija (visas pavadinimas – Europos Tarybos konvencija dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir kovos su juo) yra dokumentas, kuris privers Lietuvą įteisinti naują lyties sampratą, propaguoja transseksualumą ir homoseksualumą.

Atrodo, kad lektorė net nepasivargino pasinaudoti „Google“ ir teisingai užrašyti Pasaulio sveikatos organizacijos pavadinimą, jau net nekalbant apie absurdiškus teiginius apie masturbaciją ir Stambulo konvenciją“, – portalui manoteisės.lt sakė Žmogaus teisių organizacijų koalicijos atstovas Mažvydas Karalius. Anot kitos koalicijos atstovės Simonos Gaidytės, tokia mokymų medžiaga ne tik kelia susirūpinimą dėl diskriminuojančio ir realybės neatitinkančio turinio sklaidos, tačiau rodo, kad lytiškumo ugdymo turinys nėra kontroliuojamas ir į mokyklas kol kas gali patekti bet kas.

„Šioje medžiagoje homoseksualumas yra pateikiamas kaip neigiamas ir žalingas žmogaus elgesys, kuris tapatinamas su psichikos sutrikimais. Pavyzdinėje „situacijos analizėje“ teigiama, kad ES šalims yra primygtinai peršamas neigiamas požiūris apie tradicines šeimas bei neva propaguojami homoseksualumo ir transeksualumo pranašumai. Pabrėžiu, kad ši informacija mokytojams buvo pateikta akredituotos įstaigos. Tai rodo, kad su mūsų lytiškumo ugdymo sistema ne viskas yra gerai ir kad Švietimo ir mokslo ministerija privalo liautis kratysis atsakomybės bei pagaliau pradėti kontroliuoti, kokia informacija pateikiama mokytojams“, – portalui sakė S. Gaidytė. Interneto svetainė www.tinklas.lt pateikti nuotoliniai mokymai mokytojams kainavo 28 Eur, kuriuos kaip teigiama, mokytojams galėjo kompensuoti ir mokyklos. Naujienų portalas lrytas.lt jau susiekė su Švietimo ir mokslo ministerija dėl komentaro šia tema.

lrytas.lt informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą