Druskininkuose vykęs IQ forumas subūrė Lietuvos savivaldą, verslo lyderius, politikos formuotojus

 Druskininkuose vyko žurnalo IQ, Druskininkų klubo ir Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų organizuotas IQ forumas – „Druskininkai: subalansuotas miestas harmoningam gyvenimui“. Renginyje dalyvavo Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis ir Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Investicijų skyriaus vedėjas Vidmantas Pilvinis.

Forumo metu buvo galima išgirsti penkis pranešimus: Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovo Arnoldo Pranckevičiaus „ES ateities invensticijos Lietuvoje: kaip nepadauginti ir nepamažinti druskos?“, Lietuvos banko Ekonomikos departamento direktoriaus Aurelijaus Dabušinsko „Lietuvos ir jos regionų ekonomikos evoliucija: kur esame ir kas laukia toliau?“, Druskininkų mero Ričardo Malinausko „Nauji Druskininkų projektai senosioms tradicijoms puoselėti“, prof. dr. Aistės Diržytės „Psichikos sveikatos stiprinimo galimybės, panaudojant gamtos (kurortinius)“, „Monetha“ įkūrėjo Justo Pikelio „Kripto burbulo epicentre: kaip išlikti ir tapti nugalėtoju?“ bei forumo pabaigoje sudalyvauti diskusijoje „Gyvenk patogiai, veik globaliai“.

Jau ne vienerius metus vykstantis forumas suburia Lietuvos savivaldą, verslo lyderius, politikos formuotojus ir sprendimų priėmėjus aktyviai įsitraukti į IQ rengiamą forumų ciklą ir tęsti diskusijas apie regionų patrauklumo didinimą, miesto rinkodarą, emigraciją/migraciją, talentų pritraukimą bei diskutuoti kitomis aktualiomis temomis. Renginių metu siekiama kartu su ekonomistais, rinkodaros, kitų sričių ekspertais surasti ilgalaikius, veiksmingus sprendimus, pakreipsiančius regionus pažangos keliu.

Šiais metais tai jau aštuntasis forumų ciklo renginys. Anksčiau yra vykę diskusijos: „Utena 2018: mokslo ir verslo jungtys“, „Panevėžys 2018: Laikas perjungti aukštesnę pavarą“, „Vakarų Galia 2018: Kaip Klaipėdai tapti Baltijos regiono žvaigžde?“, „Kaunas 2018 – inovacijų santaka“, „Sūduvos kryptis – M4.0“, „Mažeikiai – pramonės traukos centras“, „Global Šiauliai. Tarptautinės prekybos tendencijos – nauji iššūkiai verslui“. Artimiausia renginys numatomas vasario mėnesio pabaigoje Tauragėje.

IQ forumo metu buvo galimybė pamatyti ir armėnų kilmės, Lietuvoje gyvenančio dailininko Michailo Sagojano paveikslą „Lietuvos aušra“. Šis paveikslas eksponuojamas „Grand SPA Lietuva“ konferencijų centre ir pasižymi įspūdingu dydžiu bei besikeičiančiu vaizdu. Paveikslas nutapytas specialiais dažais, todėl tamsoje išnyksta paveikslo vaizdas, regimas šviesoje ir pasirodo kitas, išryškinantis Aušros vartų Dievo motinos atvaizdo kontūrus. Kūrinys yra skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui, o jame pavaizduoti Lietuvos valdovai: Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas, Lietuvos karalius Mindaugas, Lietuvos didysis kunigaikštis Vytautas, fone – 44 žymiausi architektūriniai statiniai.

Lazdijų rajono savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą