Nešioti atšvaitą tampa madinga

Trumpėjant dienoms ir ilgėjant tamsiajam laikotarpiui, viena iš svarbiausių temų tampa pėsčiųjų saugumas. Sniegas, lietus, nuolatiniai šalčiai ir ypač trumpas šviesusis paros metas apsunkina eismo sąlygas, todėl, nors ir pasirinkus saugų greitį, stabdymo kelias pailgėja ir tai lemia vis atsinaujinantį nelaimių skaičių.
Skatindama saugų eismą, Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos kartu su valstybinės reikšmės kelius prižiūrinčiomis valstybės įmonėmis ir partneriais spalio 27-ąją dieną organizuoja Atšvaitų dieną. Ją visoje Lietuvoje bus platinami atšvaitai ir kitos saugaus eismo priemonės su šviesą atspindinčiais elementais. Tačiau svarbiausias šios dienos tikslas – priminti visuomenei, kad pėstiesiems, dviratininkams ir kitiems eismo dalyviams atšvaitas yra būtina priemonė, kurios pamiršti negalima.
Šiais metais per devynis mėnesius eismo įvykiuose žuvo 41 pėsčiasis, iš jų net 20 – tamsiuoju paros metu.
2016 m. tuo pačiu laikotarpiu žuvo 39 pėstieji iš jų tamsiuoju paros metu – 26.
Atšvaitą svarbu nešioti teisingai
Vien tik turėti atšvaitą nepakanka. Paliktas stalčiuje atšvaitas niekuo negali padėti į tamsą išėjusiam pėsčiajam. Taip pat svarbu atšvaitą prisitvirtinti teisingai. Yra kelios paprastos taisyklės, kaip teisingai naudoti atšvaitus: juostinį-spyruoklinį atšvaitą svarbu pritvirtinti ant drabužio rankovės (truputį aukščiau rankos riešo) ar ant kojos blauzdos. Pakabinamąjį atšvaitą, pervertą virvele ar grandinėle, reikia prisegti prie drabužių (kišenės), kad jis švytuotų žmogaus kelių aukštyje. Labai dažnai galima pastebėti atšvaitą, kuris yra apvyniotas aplink rankinės rankeną. Taip uždėtas atšvaitas sunkiai pastebimas, dažnai jį uždengia drabužiai. Užmiestyje pėstieji privalo eiti kaire kelio puse prieš automobilių važiavimo kryptį, todėl atšvaitus reikia dėtis ant dešinės rankos ir kojos arba segtis dešinėje drabužių pusėje.
Tamsiu paros metu ir esant geram matomumui, vairuotojas, važiuodamas su įjungtomis artimosiomis šviesomis, pėsčiąjį be atšvaito pastebi likus iki jo 50 metrų. Tačiau važiuojančio 90 km per val. greičiu vairuotojo stabdymo kelias yra 70 metrų.
Vis dėlto pėsčiajam esant su atšvaitu, matomumas padidėja iki 150 metrų. Todėl vairuotojas, važiuodamas 90 km per val. greičiu, esant geram matomumui, spės saugiai sustoti iki pėsčiojo palikdamas apie 80 m atstumą.
Atšvaitas ir mada – suderinami
Atšvaitą nešioti yra madinga – taip teigia ir STILIUSOS stilistai. Jie atsiliepė į Kelių direkcijos kreipimąsi pasiūlyti, koks šviesą atspindintis aksesuaras būtų patrauklus nešioti. Dizaino specialistų pasiūlyta idėja buvo priimta ir šiuo metu jau yra kuriamas šviesą atspindintis kutas – prie kuprinių ir rankinių tvirtinamas aksesuaras.
Atšvaitai bus platinami visoje Lietuvoje
Spalio 27 d. atšvaitai bus platinami visoje Lietuvoje. Vis dėlto Kelių direkcija primena, kad atšvaitų kiekis ribotas, todėl vienam asmeniui bus padovanojamas tik vienas atšvaitas.
Taip pat kviečiame ir mokytojus priminti mokiniams apie atšvaitų ir jų nešiojimo svarbą. Kadangi atšvaitų kiekis yra ribotas, mokinių ar darželinukų grupėms nebus galimybės padovanoti atšvaitų.

 

Alytaus miesto savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą