Nuotraukos autorius: 123rf

Išrinkti festivalio „Literatūrinės slinktys“ dalyviai


Jau paaiškėjo, kas šiemet dalyvaus aštuntą kartą rengiamame jaunųjų rašytojų festivalyje „Literatūrinės slinktys“, sugrįžusiame po metus trukusių kūrybinių atostogų. Šiųmečiai „slinktininkai“ – penki jauni kūrėjai, kurių kūriniai nuguls iš nedidelių knygučių sudarytame aplanke.
Šiemet festivalio vėliavą po Lietuvos miestus ir miestelius neš prozininkai Lina Simutytė ir Augustas Lapinskas bei poetai Birutė Grašytė, Edvinas Valikonis ir Guoda Taraškevičiūtė.
Festivalio autorius iš visų, siuntusių savo kūrybą, išrinko komisija, kurią sudarė poetas Aistis Žekevičius, literatūrologas Saulius Vasiliauskas, lituanistas, pedagogas Kęstutis Subačius ir kultūros žurnalo jaunimui „Pašvaistė“ redaktorė Audronė Daugnorienė.
Nuo ankstesniųjų šiųmetis „Slinkčių“ almanachas skirsis tuo, kad literatūros tekstus lydės ir dailės kūriniai – almanachą papuoš dailininkų Eglės Ulčickaitės, Rosandos Sorakaitės, Mykolės Ganusauskaitės, Petro Lincevičiaus ir Sonatos Riepšaitės darbai.
Festivalio autorius išrinkusi komisija nepašykštėjo komentarų apie jaunųjų literatų kūrybą. „Parašyti neblogą prozos kūrinį, mano manymu, yra kur kas sunkiau nei parašyti neblogą eilėraštį, tai ir realių pretendentų visada būna mažiau, – sakė A. Žekevičius. – L. Simutytė atsiuntė puikiai išplėtotą fragmentą apie gyvenimą provincijoje, apie 2000-uosius, akivaizdu, kad žino, ką ir kaip nori savo tekstu pasakyti. Beveik savaitę pavėlavęs Augustas Lapinskas pateikė keletą gyvenimiškų trumposios prozos kūrinių.“
Poetės B. Grašytės kūrybai, anot literatūrologo S. Vasiliausko, būdingas subtilus gamtiškumas, subjektės santūrumas, grynumas, stiprios pabaigos, G. Taraškevičiūtę apibūna „kalbos valdymas, būsenų intensyvumas, pastabumas“, o konceptualų ciklą apie rūką atsiuntęs E. Valikonis „neblogai jaučia tekstą ir kalbą, jo kūrybai būdinga dėl distancijos patraukli vidinė teksto dramaturgija“. Šis rankraštis, anot S. Vasiliausko, pasirodė labiausiai išbaigtas, gal – net ir pats savičiausias.
Festivalis „Literatūrinės slinktys“ vyks balandžio 24-30 dienomis, jį rengia asociacija „Slinktys“, projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Renginiai pasiskirstys tarp Vilniaus, Kauno, Anykščių, Alytaus, Kelmės ir kitų Lietuvos vietovių.

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą