Saugaus eismo įgūdžių ugdymas

Kiekvieną dieną vaikai, vykdami į mokyklą ir iš jos, tampa eismo dalyviais. Kadangi daugiausia eismo įvykių įvyksta dėl eismo dalyvių kaltės, todėl labai svarbu tinkamai formuoti vaikams saugaus eismo įgūdžius. Alytaus r. Butrimonių gimnazijos Punios pagrindinio ugdymo ir daugiafunkciame skyriuje rugsėjo–spalio mėnesiais priešmokyklinio ugdymo grupės vaikams ir pradinių klasių mokiniams buvo vykdoma saugaus eismo prevencinė veikla. Jos tikslas – išmokyti mažuosius eismo dalyvius saugaus elgesio gatvėje ir keliuose, pažinti kelio ženklus, ugdyti savisaugos jausmą, skatinti, kad vaikai būtų drausmingi, atsargūs, atidūs.

Pirmiausiai klasės valandėlių metu buvo primintos Kelių eismo taisyklės, pakartota, kur ir kaip pereiti pavojingas vietas, kaip reikia eiti ir elgtis kelyje, ką reiškia draudžiamieji, nukreipiamieji, nurodomieji, įspėjamieji kelio ženklai. Kadangi efektyviausias saugaus eismo mokymo būdas – pratybos realioje eismo aplinkoje, mokytojos su mokiniais keliavo į miestelį pažinti kelią, mokėsi eiti per perėją. Mokiniams važiuojant namo kartu važiavo ir mokytojos, stebėjo ir priminė, kaip taisyklingai įlipti į mokyklinį autobusą, važiuoti juo, išlipti iš autobuso, surasti vietą, kur pereiti kelią, jį pereiti.

Be to, buvo organizuota akcija „Į mokyklą su atšvaitu“. Mokytojos pasitiko mokinius prie mokyklos ir patikrino, ar visi mokiniai turi atšvaitus, ar tinkamai juos segi, priminė jų nešiojimo svarbą.

Žinome, kad vaikai yra impulsyvūs, žaismingi ir akimirksniu gali pamiršti, kaip privalo elgtis tam tikru atveju, todėl saugaus eismo įgūdžių formavimas tikrai padės, kad jų kelionės į mokyklą ir iš jos būtų saugios.

Alytaus r. Butrimonių gimnazijos Punios pagrindinio ugdymo ir daugiafunkcinio skyriaus informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą