Alytaus šv. Benedikto gimnazijoje – trečioji respublikinė konferencija „Noriu į mokyklą“

 Alytaus šv. Benedikto gimnazijoje vyko trečioji respublikinė konferencija „Noriu į mokyklą". Pagrindinis konferencijos tikslas – mokyklų vadovus sukviesti į bendrą diskusiją ir ieškoti būdų, kaip organizuoti sėkmingą mokymo procesą.

Renginio metu moksleiviai drąsiai teigė: „Noriu į mokyklą, nes mokytis – verta, svarbu ir gera, juk be mokslo nieko nežinosi." Į renginį buvo kviečiamos komandos iš visų mokyklų, jas sudarė mokytojai ir mokiniai. Konferencijos dalyviai atidarymo metu girdėjo muzikinį simfoninio orkestro „Svajonė" sveikinimą. Jis, kaip teigė mokyklos direktorė, sveikindama susirinkusius dalyvius ir svečius, buvo simboliškas, nes norėdami pasiekti savo svajones turime mylėti tai, ką darome, mylėti savo darbą, mylėti vaikus.
„Laba diena, garbūs svečiai, mokyklų vadovai, švietimo darbuotojai, pedagogai, kolegos. Kolegos sakau todėl, nes pačiai teko pajausti, ką reiškia būti mokytoja, ir žinau, ką tai reiškia. Šiandien trečiosios konferencijos pavadinimas yra drąsus ir ambicingas – „Noriu į mokyklą". Šiandieninės švietimo aktualijas mes visi žinome ir džiaugiuosi, jog šioje gimnazijoje nebijoma drąsių, ambicingų siekių ir tikslų, o ši konferencija yra vienas iš pavyzdžių. Vienas amerikiečių rašytojas yra pasakęs: „Mokykla neturi būti pasirengimas gyvenimui. Mokykla turi būti gyvenimas." Akivaizdu, kad mūsų mokyklose, šioje gimnazijoje vyksta atskiras gyvenimas, lyg atskiras pasaulis, kurį sudaro mokytojai, mokiniai, jų tėveliai. Svečiams iš kitų miestų linkiu turiningai praleisti laiką ir pamatyti, koks iš tikrųjų yra mūsų miestas", – sveikindama konferencijos dalyvius sakė Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė.
Konferencijoje kalbėjęs Alytaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas, kaip ir Šv. Benedikto gimnazijos direktorė, taip pat pastebėjo simfoninio orkestro „Svajonė" simbolinę prasmę: „Visi, čia susirinkę, turime svajonę – naujų Lietuvos mokyklų atsiradimą, Tikimės mokyklų, į kurias visi mokiniai noriai eitų ir drąsiai sakytų, jog jie nori į mokyklą." V. Valūnas pabrėžė, kokios yra pagrindinės vaikų, nenorinčių eiti į mokyklą, priežastys, ko vaikai ir tėvai tikisi iš mokytojų, mokytojai iš vaikų ir kaip galima šiuos keblumus spręsti. „Norint pasiekti minėtą svajonę, siūlau kiekvienam pasinaudoti šios konferencijos patirtimi, savo kasdienybe ir tokiu būdu pasiekti savo svajonės įgyvendinimą. Ir tikiu, kad įgiję konferencijos patirties, mokiniai, tėvai, mokytojai ir mokyklos valdžia pasakys: „Noriu į mokyklą", – savo kalbą užbaigė Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas.
Po įkvepiančių sveikinimo kalbų dalyvių laukė skirtinga veikla. Ja visi siekė bendro tikslo – įvairiomis priemonėmis pamokose suprasti dalykus, kurie padėtų tobulėti organizuojant sėkmingą mokymo procesą. Tikime, jog po konferencijos atsiras daugiau žmonių, kurie ryžtingai ir drąsiai tars „Noriu į mokyklą".

Alytaus miesto savivaldybės informacija 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą