Alytaus rajone minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena kasmet kitokia

 

Tradiciškai spalio mėnesį, minint pagyvenusių žmonių dieną, Alytaus rajono savivaldybės vadovai puodelio arbatos pakviečia rajono senjorus. Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas sako, kad kiekvienas gyvenimo laikotarpis yra gražus ir prasmingas, o nugyventi metai - brandžiausias gyvenimo turtas.
„Abipusiai susitikimai praturtina. Jie laukiami ir senjorų, ir mero“, – pažymi A. Vrubliauskas. „Jų metu norime iš mūsų rajono pagyvenusių žmonių pasisemti patirties, sužinoti kaip jie gyvena, nes jų žodis mums svarbus“, – sako meras.
A. Vrubliauskas įsitikinęs, kad finansiniai dalykai nėra reikšmingiausi, nors žinoma ir jų reikia. „Tarpusavio bendravimas, supratimas, rūpinimasis vienas kitu ir savo kraštu – tai ko kiekvienam reikia“, – pažymi rajono meras A. Vrubliauskas, pagyvenusius žmones gražiai pavadindamas auksinio rudenio žmonėmis.
Jau dešimtmetį Alytaus rajone minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena kasmet kitokia. Senjorai ir keliavo, ir koncertuose dalyvavo, ir su rajono vadovais susitinka prie arbatos puodelio.
Alytaus rajono savivaldybė šalyje yra dešimta pagal didžiausią senyvo amžiaus gyventojų skaičių, tenkantį 1000 gyventojų. Alytaus rajono senjorams siūlomas platus paslaugų spektras. Savivaldybė įkūrusi dvejus modernius globos namus Pivašiūnuose ir Miroslave. Dar dveji parapijiniai globos namai veikia Rumbonyse ir Pivašiūnuose. Miroslavo globos namai rajono senjorams, kuriems reikalinga socialinė priežiūra, siūlo pagalbą ir jų namuose.
Slaugos paslaugos teikiamos Dauguose, palaikomo gydymo ir slaugos ligoninėje. O sunkią negalią turintiems senjorams, pagal jų poreikius, Pirminės sveikatos priežiūros centras teikia integralią pagalbą (slaugos ir globos paslaugas ) namuose.
Pasak A. Vrubliausko, didžiausia laimė gyventi savo namuose, bet jeigu nėra galimybių – nebijoti apsigyventi globos namuose. Rajono globos namuose vietų yra.
Alytaus rajone gyvena apie 30 tūkst. gyventojų, iš jų apie 8 tūkst., senjorų. t.y. 27 proc. visų rajono gyventojų. Moterų daugiau nei vyrų: atitinkamai 5 tūkst. ir 3 tūkst.
Alytaus rajone gyvena 4 šimtamečiai. Vyriausi rajono gyventojai 104 metų moteris iš Verebiejų ir vyras Meškasalio.
Susitikimai su senjorais vyks visą spalio mėnesį.


Alytaus rajono savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą