Pavasarinis žygis Punios šile: sengire ir Nemuno kilpose


Asociacija „Olita-Orany“ kviečia kovo 10 dieną, sekmadienį, drauge pasivaikščioti pavasarėjančiame Punios šile – išskirtinės vertės miške, dar išlaikiusiame ir pamažu įgyjančiame sengirės bruožų. Mišką juosia 19 kilometrų ilgio Nemuno kilpa, miškas yra vienas vertingiausių tokių objektų ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje.
Žygio metu aplankysime karo su sovietais partizanų kovos ir žūties vietas, gamtos paminklą Panemuninkų skardį, Kunigaikščių ąžuolų alėją, Žaltės slėnį, Punios šilo liepą, seniausią šešis amžius menantį ąžuolą.
Punios šilas yra Nemuno kilpų regioniniame parke – saugomoje teritorijoje. Didžioji jo dalis – draustinis (lankytis leidžiama), mažesnioji – rezervatas (lankytis draudžiama). Kartu žygiuos ekologas, laukinės gamtos fotografas Renatas Jakaitis, todėl turėsime išskirtinę galimybę atsargiai žvilgtelėti sengirę. Jai skirta ir ką tik išleista R.Jakaičio knyga „Punios šilas. Senųjų girių takais“, šis žygis bus praktinis jos pristatymas.
Kovas – gamtai jautrus laikas, todėl grupės dydis yra ribojamas, privaloma išankstinė registracija, kurios internetinę nuorodą rasite https://www.facebook.com/oo.projektas
Kas? – pėsčiųjų žygis Punios šile.
Kada? – kovo 10 d., sekmadienį, 10 val. 03 min.
Kur pradžia / pabaiga? – prie Punios girininkijos (Nemuno g. 82, Panemuninkai, Alytaus r. sav. (54°30'24.2"N 24°02'18.9"E). Žygis ŽIEDINIS (grįšime į starto vietą).
Kada pabaiga? – apie 17 val.
Koks atstumas? – apie 20 km.
Kaip atvykti / grįžti? – individualiu transportu. Sekmadieniais autobusas link šilo nevažiuoja.
Ar galima vestis augintinius? – gerbkime gamtą, keturkojus (ypač medžioklinių veislių) veskimės už pavadėlių, kaip numato miško lankymo taisyklės, arba palikime namuose.
Specialaus pasirengimo žygiui nereikia, tačiau būtinas turistinis apavas.
Žygis simboliškai mokamas – savanoriška parama Nemuno kilpų regioniniam parkui, įsigyjant lankytojo bilietą arba knygą.
Žygį iš dalies finansuoja Alytaus miesto savivaldybė.


„Olita-Orany“ informacija 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą