Medicininės reabilitacijos ir sporto centre slaugomiems senjorams – liftas ir dovanos iš JAV

Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centre slaugomiems senjorams įrengtas liftas. Įpusėjo ir šalia šios socialines paslaugas teikiančios įstaigos kuriamos aktyvios poilsio zonos darbai. Apžiūrėti šios senjorams skirto poilsio zonos ir neseniai įrengto lifto bei įteikti senjorams iš Jungtinių Amerikos Valstijų atkeliavusių dovanėlių vakar į Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centrą nuvyko Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius ir mero pavaduotoja Valė Gibienė.

Prieš perkirpdamas lifto atidarymo juostelę Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius sakė, kad lifto šiai įstaigai labai trūko: „Kai kuriems žmonėms liftas bus pagrindinė susisiekimo priemonė." Liftui įrengti Alytaus miesto savivaldybė skyrė 24 998,60 Eur. Pasak Alytaus miesto savivaldybė mero, siekiant gauti lėšų šiam liftui įrengti teko įtikinėti Alytaus miesto savivaldybės tarybos narius, jog jis Medicininės reabilitacijos ir sporto centrui labai reikalingas. Tikslas pasiektas, tad dabar, anot V. Grigaravičiaus, belieka džiaugtis vis gerėjančiomis šios socialines paslaugas teikiančios įstaigos sąlygomis. Džiugu, kad tarybos nariams pritarus beveik už 38 tūkstančius eurų buvo suremontuotas ir mažosios sporto salės stogas, įsigyta naujų lovų bei kitos technikos slaugos ir globos skyrių klientams.

Liftu džiaugėsi ir čia slaugomi senjorai. „Visų Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centre slaugomų senjorų vardu norėčiau padėkoti savivaldybei už įrengtą liftą. Jis mums yra tarsi susisiekimo tiltas, juo mes galime bendrauti ir patys atvykti į užimtumo kambarį", – sakė čia slaugomas alytiškis Gintas.

Pasidžiaugti liftu susirinkusius senjorus pradžiugino ir iš Ročesterio (JAV) atkeliavusios šventinės dovanėlės, kurias jiems įteikė Alytaus miesto savivaldybės meras V. Grigaravičius ir mero pavaduotoja V. Gibienė. Dovanėles senjorams atsiuntė Alytaus ir Ročesterio susigiminiavusių miestų komitetas, kuriam vadovauja Lietuvos Respublikos garbės konsulas JAV Rimas Česonis. Senjorams šio komiteto nariai dovanojo higienos reikmenų, drabužių, saldumynų ir kt.

Šalia Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centro praėjusiai metais pradėti sodo įrengimo darbai – nugriauti senieji nenaudojami ir grėsmę keliantys apleisti šiltnamiai, pastatyta pavėsine, mediniai stalai ir suolai, įrengta nuovaža neįgaliesiems. Alytaus miesto savivaldybės meras V. Grigaravičius ir mero pavaduotoja V. Gibienė domėjosi jau atliktais ir planuojamais šiemet vykdyti sodo įrengimo darbais.

Praėjusiais metais atlikti šio aktyvios, pritaikytos negalią trintiems asmenims užimtumo zonos įrengimo darbai, finansuoti iš valstybės investicijų programos projekto, skirto pritaikyti gyvenamąją aplinką negalią turintiems asmenims, lėšomis. Šiems darbams skirta 100 646,54 Eur.

Alytaus miesto savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus iniciatyva parengtas ir laimėtas projektas skirtas Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centro kartu su Lenkijos Ožyšo (Orzysz) savivaldybe įgyvendinti bendrą projektą „Neužmiršk manęs". Projektas finansuojamas pagal INTERREG V-A Lietuvos ir Lenkijos programą. Jo tikslas užtikrinti aktyvų senjorų užimtumą ir sveiką senėjimą. Projekto partneriai planuoja įsigyti sodo ir daržo įrangą, kuria galėtų sodinti ir auginti daržoves, uogas, vaistažoles, gėles. Dalydamiesi patirtimi ir žiniomis partneriai siekia teikti pasienio senjorams aukštos kokybės viešąsias paslaugas. Abu partneriai planuoja įgyvendinti bendrą pasienio veiklą, skirtą projekto tikslinei grupei – senjorams, įtraukinat pasienio vyresnio amžiaus gyventojus į bendrą projekto veiklą. Įgyvendinant projektą planuojama suorganizuoti studijų vizitą, 16 vietinių užimtumo veiklos rūšių senjorams, bendrą senjorų dieną, baigiamąją konferenciją, taip pat sukurti bendrą programą, skirtą pasienio senjorams, „Neužmiršk manęs". Projekto pradžia 2018 m. kovo 1 d., trukmė 10 mėnesių. Bendras projekto biudžetas 31 858,10 eurų.

Alytaus miesto savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą