Jau galite atiduoti savo balsą už ALYTIŠKIŲ INICIATYVAS

Startuoja projekto „Alytiškių iniciatyvos“ balsavimas. Nuo šiandien ir iki birželio 30 dienos galite atiduoti savo balsą už labiausiai patikusią miesto iniciatyvą. Kviečiame ne tik balsuoti, bet ir paraginti tai daryti savo artimuosius bei draugus. 

Šių metų sąraše – penkios iniciatyvos. Dvi iš jų – didžiųjų kategorijos, kitos trys – mažųjų. Pateiktas iniciatyvas jau įvertino komisija, sudaryta iš Alytaus miesto savivaldybės tarybos narių, administracijos tarnautojų ir bendruomenės atstovų. 

Tikimasi, kad šios iniciatyvos patiks alytiškiams ir bus naudingos miesto gyventojams bei svečiams. 

Kviečiame visus miestiečius nuo 16 metų iki birželio 30 dienos internetu balsuoti už pasiūlytų iniciatyvų projektus. Daugiausiai alytiškių palaikymo sulaukusios iniciatyvos bus įgyvendintos savivaldybės biudžeto lėšomis. 

Susipažinkite su projektais:

Mažųjų iniciatyvų kategorija:

  1. Projektas „Pažink Alytaus paukščius“. Juo siekiama žymiausiose miesto vietose – Jaunimo parke, Miesto sode, Anzelmo Matučio parke, prie Dailidės ežerėlio, Baltosios Rožės tilto – pastatyti informacinius stendus, kurie pristatytų šiose vietose gyvenančius paukščius. Stenduose atsispindėtų paukščių nuotraukos, aprašymai ir QR kodas, kurį nuskanavus, būtų galima išgirsti paukščio giesmę.
  2. PROJEKTAS „GYVAS DRAUGYSTĖS KIEMAS“. Siekiama sukurti ir įrengti aktyvaus laisvalaikio ir užimtumo organizavimui skirtą infrastruktūrą įvairaus amžiaus gyventojams, kuri padėtų palaikyti savarankiškumą, gerą fizinę ir emocinę būklę, mažintų vienišumo jausmą, skatintų bendruomeniškumą. Numatoma įgyvendinimo vieta – Žuvinto g. 13, Šaltinių g. 2, 4, A. Jonyno g. 3, 5, 7 vidinis kiemas. 
  3. PROJEKTAS „ALYTAUS GYVŪNŲ PAPLŪDIMYS“. Pasinaudojant jau esamu savivaldybių pavydžiu, šiuo projektu siekiama įrengti oficialų gyvūnams (šunims) pritaikytą paplūdimį su reikiama infrastruktūra. Įgyvendinimo vieta – prie Didžiosios Dailidės ežerėlio. 

Didžiųjų iniciatyvų kategorija:

  1. PROJEKTAS „PADAUŽŲ AIKŠTELĖ“. Juo siekiama įkurti pirmąją Alytuje žaidimų aikštelę, pritaikytą paaugliams. Ji būtų įrengta Jaunimo parke. Aikštelės tikslas – kad paaugliai turėtų savo erdvę, kurioje galėtų karstytis, laipioti, suptis, sėdėti, žaisti, bendrauti, nes parko didžioji vaikų žaidimų aikštelė skirta mažiesiems alytiškiams, o ja labai dažnai naudojasi vyresnio amžiaus vaikai. 
  2. PROJEKTAS „SVEIKA, SPORTIŠKA IR DRAUGIŠKA BENDRUOMENĖ. MULTIFUNKCINĖS SPORTO IR POILSIO AIKŠTELĖS ĮRENGIMAS – TVARIOS BENDRUOMENĖS GARANTAS“. Įrengta daugiafunkcė aikštelė būtų pritaikyta ir jaunimui, ir senjorams, vienoje vietoje būtų galima išbandyti daug skirtingų įrenginių, aktyviai praleisti laiką. Įgyvendinimo vieta – antrasis Panemunės mikrorajonas, teritorija esanti tarp Žirgų g. 46 sklypo ir pėsčiųjų bei dviračių tako, šalia Tūkstantmečio tilto).

Balsavimas vyksta čia: https://bit.ly/3MHyjdU


Už projektus galima balsuoti vieną kartą atiduodant balsą už labiausiai patikusį projektą (-us), nurodant savo vardą, pavardę, gimimo datą ir adresą. Šie duomenys, nurodyti balsavimo metu, bus naudojami tik balsuojančiam asmeniui identifikuoti ir patikrinti, kiek kartų asmuo balsavo, tačiau jie nebus skelbiami viešai.

Projektas „Alytiškių iniciatyvos“ vyksta jau šešerius metus. Alytus yra pirmasis Lietuvos miestas, pradėjęs įgyvendinti bendruomenių idėjų, už kurias gali balsuoti patys gyventojai, projektus. Šis biudžeto skirstymo modelis inovatyvus ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Geru pavyzdžiu užsikrėtė ir kitos Lietuvos savivaldybės.

AMS, Komunikacijos skyriaus informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą