Alytaus ekonomikos forumas: ar vienas renginys gali keisti miestą ir jo gyvenimą?

„Suvalkų bliuzo festivalis – puikus pavyzdys, kaip visuomeninė iniciatyva pritraukia į miestą turistus, praturtindama gyventojų kasdienybę ir atnešdama pelną verslo sektoriui", – teigia festivalio, kuriame ne kartą pasirodė ir alytiškiai, meno vadovas Bogdan Topolski.

Gegužės 24 d., šį ketvirtadienį, B. Topolski atvyksta į Alytaus ekonomikos forumą pasidalinti patirtimi ir pristatyti konkretų pavyzdį, kaip vienas renginys keičia miestą ir jo gyvenimą.

„Festivalis dovanoja ne tik galimybę sudalyvauti nuostabiame muzikos renginyje, čia galima sutikti daugybę žmonių. Šeimos, praeities bičiuliai, žmonės iš skirtingų kampelių Lenkijoje, Europoje ir visame pasaulyje liepos pradžioje susitinka Suvalkų centre. Tai tapo tradicija tūkstančiams žmonių", – pasakoja festivalio meno vadovas.

Anot jo, per daugiau nei 10 metų festivalis labai išaugo, tapo sėkmingu renginiu, jis visapusiškai prisideda prie miesto augimo, unikalumo ir žinomumo visame pasaulyje: „Suvalkų bliuzo festivalis – renginys, kurį įvairiomis prasmėmis kuria visas miestas, ir kuris, savo ruožtu, prisideda prie miesto kūrimo. Labai daug žmonių yra įsitraukę į jo organizavimą, daug gyventojų paremia, palaiko šį renginį. Nuolat gaunamas grįžtamasis ryšys – sulaukiame patarimų, puikių idėjų."

„Žinoma, svarbu nepamiršti muzikos. Festivalyje – daug puikiai žinomų vardų iš JAV, Europos ir, žinoma, mažai žinomų, bet labai talentingų atlikėjų", – priduria Alytaus ekonomikos forumo svečias.

Kaip sako B. Topolski, be Suvalkų bliuzo festivalio šiame mieste yra ir kitų sėkmingų verslo iniciatyvų: „Labai daug čia gimusių žmonių turi stiprų ryšį su savo miestu. Turime daug verslininkų, kurie inicijuoja sporto, kultūros renginius, bendradarbiauja su kitomis savivaldybėmis, gyventojais, organizacijomis."

Suvalkų festivalio meno vadovas pabrėžia, kad pagrindinis kriterijus, paverčiantis miestą nuostabia vieta gyventi – žmonių savijauta. „Jie turi didžiuotis savo miestu, būti įsitraukę į jo gyvenimą. Turi būti sukurtos tobulos galimybės aktyviai gyventi su kibirkštėle", – yra įsitikinęs Bogdan Topolski.

Daugiau apie šį ir kitus pavyzdžius, kaip kurti miestą kartu, jau šį ketvirtadienį Alytaus miesto teatre įvyksiančiame ekonomikos forume. Vis dar galite užsiregistruoti!

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą