Mažylio susilaukiančioms šeimoms Alytaus savivaldybė skirs 100 Eur vienkartinę išmoką

Nuo 2019 m. sausio 1 d. mažylio susilaukusios alytiškių šeimos gaus ne tik Alytaus miesto savivaldybės dovaną – kūdikio vokelį-antklodę su Alytaus miesto savivaldybės simboliais bei  knygą „Kūdikio albumas“, bet ir vienkartinę 100 Eur išmoką.

Ketvirtadienį posėdžiavusi Alytaus miesto savivaldybės taryba patvirtino  Alytaus miesto savivaldybės vienkartinės paramos gimus vaikui skyrimo tvarkos aprašą, kuriame numatyta šios išmokos skyrimo tvarka.

„Džiaugiuosi priimtu sprendimu. Nors tai nėra labai ženkli pagalba šeimai, bet pagal galimybes stengiamės prisidėti auginant kiekvieną mažąjį alytiškį,“ – sako Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Valė Gibienė.

100 Eur vienkartinę išmoką galės gauti bendrai gyvenantys asmenys, kurie Lietuvos Respublikos gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo nustatyta tvarka ne mažiau kaip 3 mėnesius deklaruoja gyvenamąją vietą arba yra įtraukti į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą Alytaus miesto savivaldybėje, kai gimusio vaiko deklaruota gyvenamoji vieta registruojama Alytaus miesto savivaldybėje.

Alytiškiai, norintys gauti vienkartinę išmoką, turi  Alytaus miesto savivaldybės administracijos priimamajame arba Alytaus miesto savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriuje pateikti  prašymą dėl vienkartinės išmokos, pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir vaiko gimimo faktą patvirtinantį dokumentą, jeigu duomenų apie vaiko gimimą nėra Lietuvos Respublikos gyventojų registre. Vienkartinė išmoka mažylio susilaukusiai šeimai bus skiriama, jeigu dėl jos tėvai į Alytaus miesto savivaldybę kreipsis ne vėliau kaip per 12 mėnesių nuo vaiko gimimo dienos.

Alytaus miesto savivaldybės dovana – kūdikio vokelis-antklodė ir knyga „Kūdikio albumas“ – naujagimiui bus įteikta tėvams ar vienam iš jų atvykus į Alytaus miesto savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyrių iki kūdikiui sukaks 3 mėnesiai, o vienkartinė 100 Eur išmoka bus pervesta į tėvų asmeninę sąskaitą.

Alytaus miesto savivaldybė planuoja per metus vienkartinę 100 Eur paramą skirti 450 vaikų, šiam tikslui 2019 m. biudžete ketinama skirti 45 tūkst. Eur.

 

Viešųjų ir užsienio ryšių skyriaus informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą