Svarbūs pokyčiai kelyje – nuo lapkričio 1 d. naikinamos papildomos šviesoforų žaliosios rodyklės


Alytaus miesto savivaldybės saugaus eismo komisija nusprendė nuo lapkričio 1 d. panaikinti žaliąsias rodykles, esančias prie šviesoforų. Tai daroma, nes įsigalioja naujos redakcijos Kelių šviesoforų įrengimo taisyklės. Pagal jas naikinamos papildomos šviesoforų žaliosios rodyklės, leidusios vairuotojams sukti į dešinę degant raudonam šviesoforo signalui. Pirmiausia rodyklės bus nuimamos nuo Pulko ir Jotvingių gatvių sankryžos, tačiau šios sankryžos šviesoforai bus rekonstruoti.
Pasak Susisiekimo ministerijos, naujos Šviesoforų įrengimo taisyklės įvedamos atsižvelgiant į kintančias miestų eismo tendencijas ir sparčiai diegiamą jutiklinį šviesoforų valdymą. Todėl nuo šių metų lapkričio 1 dienos nebebus galima įrengti lentelių su žaliomis dešiniojo posūkio rodyklėmis, o iki 2020 metų šių rodyklių turi nelikti visose Europos Sąjungos šalyse.
Šių lentelių atsisakoma, nes jos įvardijamos kaip nesaugus ir jutikliniam šviesoforų valdymui netinkamas eismo organizavimo būdas.
Atnaujintos Kelių šviesoforų įrengimo taisyklės leis lanksčiau nustatyti šviesoforų įrengimo vietas. Pavyzdžiui, gatvių savininkai galės patogiau organizuoti eismą, o siekiant užtikrinti gerą šviesoforų matomumą, numatoma, esant būtinybei, šviesoforus pasukti arba palenkti, atitraukti „Stop“ liniją nuo šviesoforo arba įrengti papildomas šviesoforo sekcijas.
Alytaus mieste yra 20 šviesoforais reguliuojamų sankryžų, iš kurių žaliųjų rodyklių yra 7. Rekonstruojant Naujosios, Putinų ir Kalniškės gatvių sankryžą, šviesoforai jau buvo įrengiami be žaliųjų rodyklių, praėjusiais metais rekonstruotas šviesoforas, kuriame buvo panaikintos žaliosios rodyklės A. Jonyno ir Putinų gatvių sankryžoje.
Sankryžose, kurias planuojama rekonstruoti, pvz., Ulonų, Santaikos ir Pulko g., nebus papildomai investuojama į šviesoforo pakeitimą. Eismo sąlygos bus gerinamos rekonstruojant sankryžas.
Šiuo metu yra rengiamos Pulko ir Jotvingių g. sankryžoje esančių šviesoforų rekonstrukcijos pirkimo sąlygos.

 Alytaus miesto savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą