Ačiū, kad rūšiuojate maisto atliekas, bet stiklainius meskite atskirai

Maisto atliekų konteineriai nebestovi tušti – gyventojai išrūšiuoja vis daugiau maisto atliekų. Už tai Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras jiems taria nuoširdų ačiū. 

Tačiau dar neretai pasitaiko, kad maisto atliekos į jų  konteinerius išmetamos kartu su tara: plastiko pakuotėmis, stiklainiais, kuriuose – uogienių, konservuotų vaisių, daržovių, įvairių mišrainių ar kitų maisto produktų likučiai. Taip daryti negalima. 

Visus naudoti netinkamus maisto produktus ir jų likučius prieš išmetant reikia išimti iš stiklainių ar plastikinių dėžučių ir viską mesti atskirai: maisto likučius – į maisto atliekų konteinerius, dėžutes – į plastiko ar pakuočių konteinerius, stiklainius – į stiklo. 

Į maisto atliekų konteinerius galima mesti tik perdirbti tinkamas popierines dėžutes nuo picų, tortų ir pan. 

„Daugiausia problemų kelia kartu su maisto atliekomis išmetami stiklainiai. Surenkant, išpilant atliekas jie sudūžta ir smulkios šukės, kurių technologinio proceso metu neįmanoma pašalinti, susimaišo su maisto atliekomis, iš kurių gaminamas kompostas, o į jį patenka tos smulkios sudužusių stiklainių šukės“, – sakė Martynas Krasauskas, Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) Atliekų tvarkymo paslaugų organizavimo ir kontrolės padalinio vadovas. 

Jis priminė, kad atliekų tvarkymas yra ilgas procesas ir kiekviename jo etape dalyvauja žmonės, kuriems tenka surinkti, išvežti, prižiūrėti įrenginius, atskiriančius ir apdorojančius įvairių rūšių atliekas. Kuo geriau kiekvienas mūsų išrūšiuojame savo atliekas namuose, tuo saugesnis yra visų tų žmonių, kurie dalyvauja tolesniame jų tvarkymo procese, darbas. 

Į maisto atliekas įsimaišiusios plastiko pakuotės technologinio proceso metu yra atskiriamos lengviau nei stiklas, tačiau visas pakuotes reikia rinkti atskirai. Prieš išmetant stiklainių ar dėžučių nuo maisto švariai išplauti nebūtina, tik reikia pašalinti maisto bei gėrimų likučius.  

Maisto atliekos atskirai jau yra surenkamos penkiose iš Alytaus regiono atliekų tvarkymo sistemos savivaldybių. Neabejotini lyderiai šioje srityje yra Alytaus miesto gyventojai, kurie jau praėjusiais metais išrūšiavo daugiau kaip 400 tonų maisto atliekų, o per devynis šių metų mėnesius Alytaus mieste surinktų maisto atliekų kiekis padidėjo 6 kartus!

Alytiškius vejasi ir Birštonas – čia išrūšiuotų maisto atliekų kiekis, lyginant su praėjusiais metais, išaugo penkis kartus, o Druskininkų, Lazdijų rajono ir Prienų rajono savivaldybėse jis padidėjo po 3 kartus.  

„Tai yra didžiulis postūmis į priekį, rodantis didėjantį žmonių sąmoningumą, atsakomybę bei saugios aplinkos troškimą, nes tik rūšiuojant atliekas pirminėje stadijoje, įmanoma jas saugiai sutvarkyti“, –  kalbėjo ARATC  Atliekų tvarkymo paslaugų organizavimo ir kontrolės padalinio vadovas M. Krasauskas.

ARATC inf. 

ARATC nuotr. Į maisto atliekų konteinerius reikia mesti tik  maisto likučius – be stiklainių ar kitų pakuočių. 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą