„Nekaltos“ žaliosios atliekos: kas galima, o kas draudžiama?

Nušienavote žolę, nugenėjote medžius, sutvarkėte gėlynus? Kur dėti šakas, žolę, išrautus augalus? Yra keli keliai.

Pirmas. Viską susikrauti ir vežti į kompostavimo aikštelę, kur priimamos visos žaliosios atliekos, arba artimiausią rūšiavimo centrą (atliekų surinkimo aikštelę), kur priimamos visos žaliosios atliekos, išskyrus nugenėtas medžių šakas. Žaliosios atliekos iš gyventojų visose aikštelėse priimamos nemokamai.

Antras. Žaliąsias atliekas palikti savivaldybės/seniūnijos nurodytose ir pažymėtose vietose, jeigu tokios yra. Iš šių vietų atliekas surenka savivaldybės arba jų samdytos įmonės.

Trečias. Vietose, kur susidaro dideli žaliųjų atliekų kiekiai: prie kapinių, sodų bendrijų, seniūnijų prižiūrimų žaliųjų erdvių, pastatyti didžiulius, šioms atliekoms skirtus konteinerius. Dėl tokių konteinerių pastatymo ir jų aptarnavimo reikia kreiptis į savo savivaldybę, kuri ir yra atsakinga už žaliųjų atliekų tvarkymą.

Ketvirtas. Kompostuoti žaliąsias atliekas savo namų ūkyje, specialiai tam įrengtoje vietoje ar dėžėje. Namų sąlygomis kompostuoti galima šias atliekas: augalų lapus, nupjautą žolę, smulkias šakas, piktžoles (patartina be subrendusių sėklų), vazonų žemą, triušių, vištų, arklių, karvių mėšlą, natūralų naminių graužikų (žiurkėnų, jūrų kiaulyčių) pakratą, kiaušinių lukštus, arbatos pakelius, kavos tirščius ir jų filtrus, suplėšytą popierių, kartoną, kiaušinių dėklus, vaisių ir daržovių žieves bei kitus vaisių ir daržovių likučius.

Griežtai draudžiama žaliąsias atliekas palikti prie komunalinių atliekų konteinerių, vežti ir krauti miške ar bet kurioje kitoje tam neskirtoje ir specialiai nepažymėtoje vietoje! Tokie veiksmai traktuojami kaip savivaldybės patvirtintų Atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimas, už kurį yra numatyta administracinė atsakomybė.

Žaliosios atliekos turi būti tvarkomos atskirai nuo kitų komunalinių atliekų!

Alytaus regione esančių kompostavimo aikštelių ir rūšiavimo centrų adresai bei darbo laikas skelbiami https://www.aratc.lt/kontaktai-rusiavimo-centrai-2/.

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro inf.

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą