Alytaus rajono gyventojai apsipirkti gali neišvykę iš namų

Karantino laikotarpiu apribojus judėjimą tarp savivaldybių, taip pat sumažėjus viešojo transporto, į Alytaus rajono savivaldybę kreipiasi gyventojai, klausdami, kaip jiems nusipirkti maito produktų, kitų būtiniausių prekių. Žmonėms pandemijos metu padeda seniūnijos, bendruomenės, rajone vykdoma išvežiojamoji prekyba.

Alytaus rajono savivaldybėje yra 11 seniūnijų, visų jų centruose, taip pat didesnėse gyvenamosiose vietovėse yra parduotuvės. Tačiau gyventojai gali apsipirkti netgi neišėję iš savo kiemo. Alytaus rajono savivaldybė yra išdavusi keturis išvežiojamosios prekybos leidimus savivaldybės teritorijoje.

Punios seniūnas Gintautas Laukaitis sako, kad seniūnijoje problemos dėl apsipirkimo nėra. Jos teritorijoje veikia 4 parduotuvės, vykdoma išvežiojamoji prekyba. „Dvi parduotuvės veikia Punioje, po vieną Medukštos ir Norgeliškės kaimuose. Penktadieniais seniūnijos teritorijoje važinėja ir prekiauja mobili parduotuvė autobusiuke“, – sako seniūnas G. Laukaitis.

Mobili parduotuvė atvyksta į kaimą nustatytu laiku. Jeigu žmogus negali atvykti apsipirkti, apie tai gali pranešti seniūnui, kuris informuos pardavėją ir šis užsuks pas gyventoją. Taip pat dėl parduotuvės atvykimo su pardavėju žmonės gali tartis patys. „Mūsų seniūnijoje dirbanti įmonės pardavėja tarsi socialinis partneris. Ji ne tik atveža parduoti maisto ir kitų prekių, bet ir informuoja, jeigu kažkur netvarka, reikalinga pagalba. Parduotuvė gali atvykti ir iki kitos nenustatytos vietos, jeigu yra pageidaujama. Dėl to gyventojai gali kreiptis į mane“,– sakė Punios seniūnas.

Atokiausios Alytaus rajono savivaldybės Raitininkų seniūnijos seniūnas Arūnas Laukaitis taip pat tvirtina, kad problemos dėl apsipirkimo nėra, o jeigu yra, kviečia kreiptis į seniūniją. „Maisto galiu atvežti ir aš, ir socialinė darbuotoja. O į seniūniją atvažiuoja ne viena išvežiojamąją prekybą vykdanti parduotuvė“, – sakė Raitininkų seniūnas A. Laukaitis, į kurį šią savaitę pagalbos dėl maisto produktų jau kreipėsi du gyventojai.

Be to, kad seniūnijose vykdoma išvežiojamoji prekyba, padeda apsipirkti seniūnijos, pandemijos metu pagalbą teikia ir bendruomenės.

Vyresniems, lėtinėmis ligomis sergantiems ar neįgaliems Alytaus rajono gyventojams nusipirkti maisto produktų, vaistų ar kitų būtinų prekių, sumokėti mokesčius padeda Junčionių kaimo bendruomenė ir Mikalavo kaimo bendruomenė „Šilaičiai“. Paslauga nemokamai teikiama visame rajone, vieną kartą per savaitę. Dėl pagalbos reikia kreiptis į savo gyvenamos vietos seniūnijos socialinį darbuotoją arba seniūną. Paslaugą gyventojams pandemijos metu šios bendruomenės teikia įgyvendindamos projektą „Alytaus rajono bendruomeniniai šeimos namai“, tačiau visada galima kreiptis į seniūnijas, seniūnaičius, bendruomenes.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą