Velykos vėl bus kitokios: karantinas pratęstas iki pat gegužės pradžios, visoje Lietuvoje atnaujinti judėjimo ribojimai

Dėl augančio susirgimų COVID-19 infekcija skaičiaus ir Lietuvoje plintančių koronaviruso mutacijų Vyriausybė penktadienį nusprendė karantiną pratęsti dar mėnesiui iki pat gegužės pradžios, o kartu iki balandžio 6 dienos visoje šalyje atnaujinti ir judėjimo ribojimai tarp savivaldybių.

Premjerė Ingrida Šimonytė Vyriausybės posėdyje tvirtino, kad laiko nusipirkti žmonių vakcinavimui nepavyko, todėl pagrindinis tikslas šiuo metu yra išsaugoti situaciją savivaldybėse, kuriose epidemiologinė padėtis vis dar yra nebloga, ir sustabdyti viruso mutacijų plitimą.

„Visi jau žinome, kad laiko nusipirkti mums ne visai pavyko, to, kurio ketinome nusipirkti, jog spėtume suvakcinuoti bent jau amžiaus rizikos grupę. Tam turbūt pritrūko gerų kelių savaičių. Dabar, turint mintyje, kad tas savivaldybių išsiskyrimas yra išlikęs, nors padėtis, tiesą sakant, banguojančiai prastėja turbūt daugumoje, bet dalis savivaldybių vis dar sugeba laikytis žemiau 200 atvejų 100 tūkst. žmonių.

Akivaizdu, kad ta situacija yra labai labili. Matyt, kad pagrindinis tikslas čia yra išsaugoti tas savivaldybes, kuriose padėtis geresnė, su ta geresne padėtimi, lokalizuoti Pietų Afrikos Respublikos atmainą, kiek tai yra įmanoma, išsiaiškinus visus įtartinus atvejus, ir per tą laiką vakcinuoti kuo daugiau rizikos grupių“, – sakė ministrė pirmininkė.

Kas keičiasi?

Judėjimo ribojimai. Nuo šio šeštadienio iki balandžio 6 dienos vėl ribojamas asmenų judėjimas tarp visų Lietuvos savivaldybių. Kaip ir ankstesnių ribojimų metu, bus galima judėti tarp žiedinių savivaldybių ir didmiesčių, vykti darbo reikalais, keliauti į oro ir jūrų uostus bei autobusų stotis ar iš jų ir dėl kitų svarbių priežasčių.

„Atrodys taip, kaip atrodė ir per Kalėdas, ir kaip ir per savaitgalius atrodo (judėjimo ribojimų kontrolė, – aut.past.). Mūsų institucijos, policija, taip pat ir tos institucijos, kurios talkina policijai – šauliai ar kitos pajėgos – tiesiog klaus žmonių, judančių iš vienos savivaldybės į kitą, kokiu tikslu yra judėjimas.

Jeigu tai yra svarbi priežastis, žinoma, judėti bus leidžiama, o tiems, kurie tokių priežasčių neturi, labai rekomenduočiau likti savo namų savivaldybėje“, – ragino I.Šimonytė.

Karantinas. Kartu Vyriausybė dar kartą pratęsė karantino režimą, kuris tęsis iki balandžio 30 dienos 24 valandos. 

Antras visuotinis karantinas šalyje įvestas pernai lapkričio 7 dieną.

Rinksis spręsti, ką daryti dėl žmonių skubėjimo apsipirkti prieš šventes

Vyriausybės vadovė I.Šimonytė pažymėjo, kad šiais pakeitimais nėra griežtinami reikalavimai verslui, „tiesiog siunčiama žinia, jog kaip ir prieš Kalėdas, taip ir prieš Velykas ir aplink Velykas pabūkime namuose, sumažinkime savo judėjimą ir bruzdesį“.

Tiesa, I.Šimonytė pridūrė, kad dar pirmadienį ekspertų taryba rinksis svarstyti, kokie papildomi reikalavimai galėtų būti nustatyti, „turint mintyje, jog prieššventinis laikotarpis yra ir tas laikotarpis, kai žmonės skuba į parduotuves įsigyti maisto, galbūt didesniais kiekiais ir didesniais būriais“.

„Reikia diskutuoti su prekybos įmonėmis. Kreipiuosi į ekonomikos ir inovacijų ministrę Aušrinę Armonaitę, kad taip pat tose diskusijose sudalyvautume dėl papildomų saugumo priemonių žmonėms, kurie gali turbūt būriuotis didesniais skaičiais, nei įprastai. Norėtųsi užtikrinti, kad tai nebūtų papildoma rizikos vieta“, – aiškino pemjerė.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, sergamumas COVID-19 Lietuvoje didėja antrą savaitę iš eilės, o anksčiau bangavęs pandemijos pagreitis jau kurį laiką yra pakilęs. Epidemiologų teigimu, sergamumo rodikliai savivaldybėse primena praėjusių metų rudenį, kai šalyje stebėta antrosios epidemijos bangos pradžia.

Vyriausybės posėdžio išvakarėse premjerė I.Šimonytė sakė, kad bus svarstomos karantino režimo sąlygos. Kaip tuomet informavo ministrė pirmininkė, sprendimai bus susiję su didėjančiu naujų atvejų skaičiumi ir su naujausiais duomenimis apie Pietų Afrikos Respublikos (PAR) koronaviruso atmainos paplitimu Lietuvoje.

Kiek anksčiau šią savaitę premjerė sakė, kad artimiausiomis savaitėmis karantino atlaisvinimai nėra planuojami, tačiau svarstoma dėl griežtinimų, nes Lietuvoje vėl ėmė daugėti naujų užsikrėtimo atvejų.

lrytas.lt informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą