Alytaus rajone – svarbus Europos energetikos projektas

Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas ir administracijos direktorė Gintarė Jociunskaitė lapkričio 15 d. dalyvavo Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorės AB „Litgrid“ įgyvendinto projekto - Lietuvos ir Lenkijos elektros jungties „LitPol Link“ pristatyme.

Kartu su AB „Litgrid“ direktoriumi Roku Masiuliu bei renginyje dalyvavusiu energetikos ministru Dainiumi Kreiviu savivaldybės vadovai taip pat apžiūrėjo baigiamą įrengti 7 dalių triukšmo mažinimo sienelę, aptarė galimybę rajone įgyvendinti „žaliosios“ energetikos projektus.

Jungtis su Lenkija yra  vienas iš keturių iki šiol įgyvendintų sinchronizacijos projektų. Išplėsta prie Alytaus esanti „LitPol Link“ jungtis nuo šiol, esant reikalui, turi galimybę veikti sinchroniniu režimu su kontinentinės Europos tinklais.

Tarp Alytaus ir Elko miesto nutiesta ir nuo 2015 m. veikianti linija tapo Baltijos šalių vartais į Vakarų Europos elektros rinką, tačiau ruošiantis sinchronizacijai ją reikėjo išplėsti ir pritaikyti darbui su Lenkijos sistema.

„Tai tikrai reikšmingas įvykis, nes ši jungtis bus pagrindinė, užtikrinanti Baltijos šalių veikimą su kontinentine Europa“, – renginyje kalbėjo „Litgrid“ generalinis direktorius Rokas Masiulis.

Jungties išplėtimas įgyvendintas per 4 metus, o statybos truko apie porą metų. Renginyje dalyvavęs  energetikos ministras D. Kreivys sakė, jog  šis projektas yra lyg Lietuvos energetinės sistemos pamatas, o svarbiausia, kad tai padės užtikrinti nacionalinį saugumą.

„Baltijos šalių sinchronizacija su kontinentinės Europos tinklais visų pirma yra nacionalinio saugumo projektas, kuris leis Lietuvai, Latvijai ir Estijai nepriklausomai valdyti savo elektros energetikos sistemas, veikiant vienu dažniu su patikimais partneriais. Pasiruošimas keturiose šalyse toliau vyksta sparčiai, kryptingai artėjame prie tikslo sinchronizaciją įgyvendinti 2025 m. Tačiau svarbiausią grandį – atnaujintą „LitPol Link“ jungtį – jau turime. Tai reiškia, kad nuo šiol niekas negali mūsų palikti izoliuota energetine sala: reikalui esant, turėsime galimybę prie kontinentinės Europos sinchroninės zonos jungtis jau netrukus“, – kalbėjo ministras D. Kreivys.

Projekto metu nutiesta daugiau kaip 100 km laidų, pastotės ir skirstymo stoties plotas padidėjo daugiau kaip 5 hektarais ir dabar prilygsta 11 futbolo aikščių dydžiui. Bendra „LitPol Link“ išplėtimo projekto vertė – 22,5 mln. eurų, projektas iš dalies finansuojamas iš ES Europos infrastruktūros tinklų priemonės.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą