Atidengtas koplytstulpis Veisiejuose: įamžintas Marytės Bižytės žygdarbis

vakar, ypatingai pagerbtas Veisiejų krašte gimusios, drąsios moters Marytės Bižytės atminimas. Artėja jos 86-osios gimimo metinės. 

Šia proga Veisiejų Šv. Jurgio bažnyčioje aukotos mišios, po jų, jos vardo Marytės Bižytės  gatvėje atidengtas ir pašventintas Artūro Zienkos ir Ramūno Šuminsko kurtas koplytstulpis jai ir jos žygdarbiui atminti.  

Marytė Bižytė daugelio atmintyje gyva iki šiol, o jos pasiaukojimas šiandieninės situacijos fone įgauna dar didesnę prasmę. 1959 m. Kazachstane ji išgelbėjo gyvybę dviem mažoms mergaitėms, jas išstumdama iš po sunkvežimio ratų. Deja, ji pati žuvo. 

Marytė Bižytė Kazachstane laikoma didvyre. Rudnio mieste šioje valstybėje taip pat yra jos vardo gatvė, yra jai skirtas paminklas. Tokios pagarbos priežastis – neeilinis moters žygdarbis.

„Džiaugiuosi, kad Lazdijų krašte mūsų herojai yra gerbiami, o jų atminimas įamžinamas. Šiandien pagerbėme ir prasmingai įamžinome savo gyvybę vardan dviejų mažų mergaičių paaukojusią Marytę Bižytę. Jos drąsa įkvepia, vienija ir įpareigoja mus visus saugoti ir puoselėti jos atminimą. Saugokime jį ir išlikime vieningi, geranoriški ir niekuomet nebūkime abejingi“, – kalbėjo Lazdijų rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė.

Prisiminimais ir istorinėmis žiniomis prie pašventinto koplytstulpio pasidalijo pedagogas, mokytojas ekspertas, Veisiejų krašto garbės pilietis kraštotyrininkas Albinas Jarmala, seniūnas Zenonas Sabaliauskas. 

Jautrūs Marytės Bižytės dukros žodžiai ir jos proanūkėlės smuikeliu grota melodija dar kartą patvirtino, kad Marytės Bižytės atminimas tikrai vertas mūsų visų pagarbos, įvertinimo ir pripažinimo.

Simbolinėje ceremonijoje dalyvavo Veisiejų krašto gyventojai, Lazdijų rajono savivaldybės tarybos nariai ir svečiai. 

lazdijai.lt informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą