Šiemet Butrimonių Sekminėse – ir dvi gražios sukaktys

Kaip sako vietiniai gyventojai, Butrimonims Sekminės – ypatinga šventė. Alytaus rajono savivaldybė ją organizuoja jau 16 metų ir kaskart suburia daug žmonių. Šiemet Butrimonių Sekminės buvo dar ypatingesnės svarbiomis sukaktimis.

Šventė vyko Butrimonių istorinėje aikštėje, kurioje sūkuriu sukasi modernus, savo unikalumu šalyje išgarsėjęs fontanas. 

Susirinkusius butrimoniškius, seniūnijos gyventojus, svečius pasveikino Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas. Jis padėkojo už tradicijų puoselėjimą ir pasidžiaugė, kad po kelių metų dėl pandemijos buvusios pertraukos šventė vėl atgijo. „Ačiū jums, butrimoniškiai, už tradicijų palaikymą čia – Butrimonyse, džiugu matyti tiek daug jūsų vienoje vietoje, kad švenčiate ne tik Sekminių šventę, bet kartu ir bendruomenės bei herbo 20-mečius“, – kalbėjo A. Vrubliauskas

Butrimonių seniūnas Andrius Karlonas sveikindamas susirinkusius pasidžiaugė ir gražiomis bei svarbiomis bendruomenei sukaktimis.

„Džiaugiuosi, kad kartu su Sekminėmis turime dar gražių progų, bendruomenė „Šviesa“ mini gražų 20-ies metų veiklos jubiliejų, lygiai prieš 20 metų šioje vietoje Butrimonims buvo įteiktas herbas“, – sakė Butrimonių seniūnas A. Karlonas.

Bendruomenės „Šviesa“ 20-ies metų proga Alytaus rajono meras A. Vrubliauskas skyrė padėką jos pirmininkei Zitai Lukoševičienei už gebėjimą suburti ir įkvėpti žmones bendrai veiklai, iniciatyvų visuomeninį darbą bei gražesnio ir prasmingesnio Butrimonių krašto žmonių gyvenimo kūrimą.

Sekminių šventėje linksminosi ne tik rajono gyventojai. Joje dalyvavo Alytaus rajono savivaldybės tarybos nariai, administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pranskevičius. Su tradicijomis susipažino ir į renginį atvykę rajono savivaldybės bendradarbiavo partnerės Lenkijos Respublikos Biala Piska savivaldybės atstovai.

Šventėje koncertavo rajono Kultūros centro Butrimonių skyriaus folkloro ansambliai „Dėdės ir dėdienės“, „Žolynai“, vokalinė grupė „Crescendo“, Butrimonių gimnazijos choras, šokių studija „Gojelis“, linijinių šokių grupė „Gracija“.

Šventės žiūrovai negailėjo skambių aplodismentų grupėms „Hiperban“ ir „Žemaitukai“.

 

Alytaus rajono savivaldybės informacija

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą