Žmonėms su negalia – išmanūs elektros energijos skaitikliai prioriteto tvarka

Lietuvoje pradėti diegti naujos kartos– išmanieji elektros energijos skaitikliai. Viena iš vartotojų grupių, kuriems išmanusis skaitiklis bus įrengtas prioritetine tvarka – gyventojai su negalia. Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“, jau priima negalią turinčių asmenų prašymus išmaniajam skaitikliui diegti.

Viena iš naudų, kurią pajaus naujuosius skaitiklius gavę gyventojai – nereikės nurašyti skaitiklio rodmenų, deklaruoti jų tiekėjui ar pačiam skaičiuoti mokėtiną sumą. Tai taupys laiką ir reikš mažiau rūpesčių kasdieniame gyvenime. Tikslios mokėjimo sumos ir suvartojimo duomenys bus pateikiami jau parengtoje sąskaitoje, o ją apmokėti reikės iki šiol įprastu būdu.

Išmanieji skaitikliai bus įrengiami negalią turintiems vartotojams pateikus prašymą. Paraišką teikiantis žmogus turi būti nekilnojamojo turto savininkas.

Prašymo formą dėl išmaniojo elektros apskaitos prietaiso įrengimo ir sutikimą dėl asmens duomenų tvarkymo reikia pildyti internetu. Prašymo formą galima rasti ČIA.

Prireikus pagalbos teikiant paraišką, ją galima gauti paskambinus bendruoju ESO klientų aptarnavimo telefonu 1852.

Pateikus prašymą, klientai iš karto gaus patvirtinimą trumpąja SMS žinute, apie sėkmingą prašymo priėmimą, o bendrovės atstovai dėl skaitiklio keitimo susisieks per 10 darbo dienų.

Kartu su prašymu dėl išmaniųjų skaitiklių diegimo papildomai turi būti pateiktas neįgaliojo pažymėjimo numeris ir jo galiojimo data arba neįgaliojo pažymėjimo kopija. Pažymėjimas turi galioti ne trumpiau nei 4 mėnesius nuo prašymo pateikimo operatoriui dienos.

Išmaniojo skaitiklio pakeitimas gyventojams nieko nekainuoja, o apskaitos prietaiso keitimą vykdantys ESO inžinieriai ar rangovai už tai jokio mokesčio neima, apie keičiamą skaitiklį informuoja iš anksto. Atkreiptinas dėmesys, jog paprastus skaitiklius į išmaniuosius keičiantys inžinieriai dėvi specialią aprangą ir visada turi ESO patvirtintą pažymėjimą. Raginame gyventojus būti budrius ir visada paprašyti parodyti pažymėjimą, jei inžinierius to nepadarytų pats.

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą