Alytaus rajono ūkininkams už gyvulius – beveik 1 mln. eurų

 

Beveik 2000 Alytaus rajono ūkininkų gaus paramą už gyvulius. Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) išmokas pradėjo mokėti kovo 1-ąją.
Pirmąją pavasario dieną NMA pradėjo mokėti susietąją paramą už 2017 m. laikytus mėsinius galvijus, mėsines avis, pieninių veislių bulius ir pienines ožkas. Išmokų už mėsinius galvijus, mėsines avis, pieninių veislių bulius ir pienines ožkas sulauks 31,5 tūkst. šalies ūkininkų.
Už auginamus šiuos gyvulius paramą gaus 1963 Alytaus rajono ūkininkai. Jiems bus išmokėta 807 tūkst. eurų.
Ūkininkai, norintys gauti valstybės paramą, turi įvykdyti tam tikrus reikalavimus. Kaip sakė Alytaus rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vyresnioji specialistė Dalia Norkevičienė, susietoji parama už gyvulius mokama ūkininkams, nepertraukiamai išlaikiusiems gyvulius 60 kalendorinių dienų ir įvykdžiusiems susietosios paramos už mėsinius galvijus, mėsines avis, pieninių veislių bulius ir pienines ožkas administravimo, kontrolės bei mokėjimo taisyklių reikalavimus. „Gyvuliai turėjo būti suženklinti ausų įsagais ir įregistruoti Ūkinių gyvūnų registre ne vėliau kaip iki 2017 m. spalio 31 d. Mėsiniai galvijai ir pieninių veislių buliai turėjo būti ne jaunesni kaip 12 mėnesių amžiaus“, – sakė specialistė.


Alytaus rajono savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą