Visuomenė gali teikti pasiūlymus dėl maudyklų stebėjimo

Iki vasaros likus šiek tiek daugiau nei vienam mėnesiui, Alytaus rajone jau ruošiamasi maudymosi sezonui. Nuo vasaros pradžios iki rudens bus stebima keturių ežerų maudyklų vandens kokybė, kuri parodys, ar galima juose maudytis. Dėl ežerų stebėsenos kviečiama pasisakyti ir visuomenė.

Šiuo metu yra rengiamas Alytaus rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymas dėl maudyklų vandens kokybės stebėsenos 2019 metų kalendorinio grafiko patvirtinimo. Visuomenė kviečiama dalyvauti šiame procese ir teikti pagrįstus pasiūlymus, pastabas dėl numatytų maudyklų stebėjimo.

Kaip ir kelis pastaruosius metus, dėl galimo mikrobiologinio užterštumo planuojama stebėti keturių Alytaus rajono savivaldybėje esančių maudyklų vanduo: Simne Giluičio ežero, Pivašiūnuose Ilgio ežero ir Dauguose Didžiulio ežero maudyklos ties irklavimo baze ir Daugų technologijos ir verslo mokykla.

Iš viso per maudymosi sezoną, kuris prasideda birželio 1 d. ir baigiasi rugsėjo 15 d., planuojama atlikti po aštuonis šių maudyklų vandens mikrobiologinius tyrimus. Vandens kokybės vertinimas atliekamas remiantis dviejų mikrobiologinių parametrų (žarninių enterokokų ir žarninių lazdelių) duomenų rinkiniu. Taip pat per maudymosi sezoną planuojama atlikti ir po 8 šių maudyklų smėlio parazitologinius tyrimus.

Visuomenė pasiūlymus dėl išvardytų maudyklų stebėjimo gali teikti iki balandžio 30 d. Alytaus rajono savivaldybės administracijai, tel. (8 315) 55 530, el. p. info@arsa.lt.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą