Paaiškėjo triukšmo lygio matavimo šalia elektros pastotės rezultatai

Alytaus rajono gyventojai, gyvenantys šalia Alytaus elektros pastotės, ne vienerius metus skundžiasi pastotės įrenginių keliamu triukšmu. Atlikti matavimai parodė, kad triukšmo lygis viršija nustatytas ribas. 

„Kalbame apie nacionalinės svarbos objektą. Daug dėjome pastangų, aiškinome gyventojams, kad Lietuvai reikia šios jungties. Valstybės projektas, o metų metais į gyventojų skundus dėl triukšmo nereaguojama. Toks abejingumas mane labai liūdina. Tik dabar, po trijų metų prašymo, kuomet reikia plėsti transformatorinę, operatorius organizavo triukšmo matavimus penkiuose taškuose. Iš jų – keturiuose triukšmas viršijo leistinas ribas“, – kalbėjo meras A. Vrubliauskas, primindamas, kad statant jungtį sunkiasvorė technika sugadino savivaldybės kelius, kurie tinkamai nebuvo sutvarkyti.
„Suprantame šio objekto svarbą Lietuvai, tačiau operatoriaus elgesys tiek vietos žmonių, tiek savivaldybės atžvilgiu netoleruotinas“, – tęsė rajono meras, ne kartą lankęsis pas vietos gyventojus.
Alytaus rajono savivaldybei ėmus spręsti įsisenėjusią pastotės keliamo triukšmo problemą, su elektros jungtį valdančios AB „Litgrid“ atstovais buvo sutarta, kad šie pateiktų matavimo tyrimų planą, pagal kurį būtų atlikti matavimai ir nustatomas pastotės keliamo triukšmo lygis.
„Daug kartų jungtį valdančios bendrovės prašėme atlikti triukšmo lygio matavimus, bet vis nepavykdavo atlikti jų ir įrodyti, jog triukšmas yra. Visi gyventojai pikti, kad matavimai atliekami tada, kuomet triukšmas nėra didelis. Kaip mums gyventi?“, – klausė Užubalių kaimo bendruomenės „Užubalių gojus“ pirmininkė Felomena Lazauskienė.
Pirminiai matavimai buvo suplanuoti dar praėjusių metų gruodžio pabaigoje, o vėliau dėl netinkamų oro sąlygų bei per mažos pastotės apkrovos atkelti į sausio mėnesį. Po keleto nesėkmingų bandymų, triukšmo lygio matavimai visgi buvo atlikti.
Matavimus vykdė akredituota Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija.
Remiantis tyrimo duomenimis, maksimalus garso slėgio lygis viršijo 50 dBA keturiuose matavimo taškuose. Tik viename matavimo taške maksimalus garso slėgio lygis atitiko ribinius dydžius.
Pasak sveikatos specialistų, veikdamas ilgą laiką triukšmas labiausiai pažeidžia nervų sistemą – atsiranda nuovargis, silpnumas, irzlumas, nemiga, pailgėja užmigimo laikas, suprastėja miego kokybė, padidėja nervinis jautrumas. Jei miegas trikdomas nuolat, atsiranda nuovargis, dažnai skauda galvą.
Paaiškėjus triukšmo matavimo rezultatams, Alytaus rajono savivaldybė sieks, kad AB „Lidgrid“ įrengtų triukšmą slopinančias priemones.
„Būsime principingi ir reikalausime ne tik aiškaus plano, bet ir konkrečių terminų, kada triukšmą mažinančios priemonės bus įgyvendintos“, – kalbėjo meras Algirdas Vrubliauskas.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą