Skirta papildomų lėšų dviem Alytaus rajono objektams

Alytaus rajono savivaldybė gavo papildomą valstybės finansavimą dviem projektams. Skirta daugiau kaip milijonas eurų. 

Kultūros ministerija skyrė Alytaus r. Kurnėnų Lauryno Radziukyno mokyklos pritaikymo kultūrinėms ir turistinėms reikmėms projektui 397 tūkst. Eur.
Kad mokykla būtų prikelta antram gyvenimui ir pritaikyta visuomenei, Alytaus rajono savivaldybė įgyvendina keturis mokyklos atnaujinimo ir pritaikymo kultūrinėms, turizmo, edukacinėms veikloms projektus už 1 mln. 287 tūkst. Eur. Darbai finansuojami iš savivaldybės biudžeto ir Europos Sąjungos lėšų. Laikantis paveldosaugos reikalavimų, mokykloje atliekami remonto, restauravimo, konservavimo, avarijos grėsmės pašalinimo darbai, numatyta įsigyti įrangos ir priemonių kultūros, turistinėms, švietėjiškoms veikloms vykdyti.
„Projektų įgyvendinimui savivaldybė iš biudžeto turi skirti per 600 tūkst. Eur. Kreipėmės į ministerijas dėl lėšų skyrimo iš valstybės biudžeto. Daugiau kaip pusė skirta, tad savivaldybės lėšų bus sutaupyta ir panaudota kitiems darbams“ , – sakė Alytaus rajono savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Jociunskaitė.
Savivaldybė Kurnėnų mokyklą atvers visuomenei, sudarys sąlygas vystyti tradicinius amatus, organizuoti edukacijas, užsiėmimus, ekspozicijas, prekiauti tradicinių amatų produktais, organizuoti kultūrinius, turistinius, švietėjiškus renginius ir šventes.
Projektus numatyta baigti šiais metais.
Nekilnojamųjų kultūros vertybe pripažinta Kurnėnų mokykla yra Miroslavo seniūnijos Kurnėnų kaime, įkurta 1936 m. Amerikos lietuvio inžinieriaus Lauryno Radziukyno iniciatyva ir lėšomis.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skyrė 719 tūkst. Eur Pivašiūnų gimnazijos modernizavimui. Darbus planuojama baigti iki šių metų pabaigos. Dalis mokyklos pastato apšiltinta prieš kelis metus, taip pat buvo sutvarkytas vidinis kiemas, įrengti lietaus vamzdynai.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą