„Dainavos“ futbolininkus treniruos alytiškis Donatas Vencevičius


Buvęs Lietuvos rinktinės futbolininkas Donatas Vencevičius po 30 metų pertraukos grįžta į gimtąjį Alytų ir treniruos „Dainavos“ komandą. LFF I lygoje rungtyniaujanti DFK „Dainava“ su 44-erių metų treneriu pasirašė ilgalaikį kontraktą.
„Alytus visada garsėjo futbolo tradicijomis, čia užaugo gausus būrys Lietuvos rinktinės futbolininkų, turime vieną geriausių stadionų Lietuvoje, trūksta tik klubo A lygoje. Būtent tokie tikslai sugrąžino mane į gimtinę. Jaučiu pareigą prisidėti prie „Dainavos“ vystymosi ir kartu su klubo vadovybe sieksime suburti konkurencingą komandą. Mūsų tikslas ir manau, kad visų alytiškių noras – per keletą sezonų patekti ir įsitvirtinti A lygoje“, - tvirtina D. Vencevičius.
Praėjusiame sezone I lygoje 4 vietą užėmę „Dainavos“ futbolininkai treniruotis pradės vasario 1 dieną.
„Aišku, norėtume, kad „Dainavoje“ žaistų visi geriausi Alytaus futbolininkai, tačiau to pasiekti neįmanoma, nes geriausi alytiškiai žaidžia JAV, Turkijoje, Škotijoje, Izraelyje. Stengsimės remtis vietiniais žaidėjais, tačiau ieškom pastiprino ir kituose šalies miestuose bei užsienyje. Tikimės ir geranoriško savivaldybės vadovų požiūrio, nes šiuolaikiniame futbole daug lemia ir finansinės klubo galimybės. Tikiu, kad miesto vadovų ir visų alytiškių noras matyti „Dainavą“, rungtyniaujančią su stipriausiomis Lietuvos komandomis, išsipildys“, - tikisi D. Vencevičius.
Alytuje gimęs ir futbolą žaisti pas trenerius Petrą Simanavičių ir Antaną Makštutį pradėjęs D. Vencevičius dar būdamas 14-os metų išvyko į Vilnių, į tuometę sporto mokyklą-internatą ir per savo karjerą niekada nėra žaidęs Alytaus reprezentacinėje komandoje.
Saugo pozicijoje rungtyniavęs alytiškis profesionalo karjerą pradėjo Vilniaus „Žalgiryje“, su kuriuo 1992 m. tapo Lietuvos čempionu ir net keturis kartus laimėjo Lietuvos taurę. Medalių kolekciją jis pildė ir užsienio klubuose. 1998 m. su Varšuvos „Polonia“ tapo Lenkijos vicečempionu, o su FC „Copenhagen“ komanda 2001 m. triumfavo Danijos čempionate. D. Vencevičius taip pat žaidė Norvegijos „IK Start“, Švedijos „GIF Sundsvall“ ir Maltos „Marsaxlokk“ klubuose, o futbolininko karjerą baigė 2006 m. Vilniaus „Vėtroje“.
Šiame sostinės klube 2007 m. jis pradėjo trenerio karjerą, kai tapo Rusijos specialisto Aleksandro Tarchanovo asistentu, o sezono viduryje perėmė vyriausiojo trenerio pareigas ir išvedė „Vėtrą“ iki tuometinio UEFA Intertoto turnyro trečio etapo, kur „Vėtra“ susitiko su garsiu Anglijos „Blackburn Rovers“ klubu. Vėliau trims sezonams D. Vencevičius persikėlė į Marijampolės „Sūduvą“, jo vadovaujama „Sūduva“ 2010 m. iškovojo A lygos sidabro medalius. 2011-2016 m. lietuvis dirbo Lenkijoje Suvalkų „Wigry“ klube. Į Lietuvą D. Vencevičius grįžo 2017 m. ir pernai treniravo „Jonavos“ komandą.
„Ar perėjimas į pirmą lygą yra žingsnis atgal? Tikrai ne, nes laukia daug didesni iššūkiai ir dideli futbolą gerai išmanančių alytiškių lūkesčiai. Aukščiausios lygos komandos turi didesnius biudžetus, gali greičiau sukomplektuoti komandas. Nėra lengva per trumpą laiką suburti gerą komandą, nes pirmoje lygoje dauguma žaidėjų nėra profesionalai, dažnai keičiasi komandos sudėtis, sezono pradžioje sublizgėjusius futbolininkus gali persivilioti A lygos klubai. Todėl daug dėmesio skirsim ir darbui su jaunimu. Kalbamės su vaikų ir jaunimo treneriais ir ketiname Alytuje įdiegti treniravimo metodiką, kurią naudoja stipriausių Lenkijos klubų vaikų ir jaunimo akademijos“, - teigia naujasis „Dainavos“ treneris.
D. Vencevičius turi patirties ir Lietuvos rinktinės trenerių štabe, kur dirbo portugalo Jose Couceiro bei Raimondo Žutauto asistentu. Per futbolininko karjerą D. Vencevičius Lietuvos rinktinėje sužaidė 33 rungtynes ir įmušė 2 įvarčius.

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą