Nuotraukos autorius: G.Šiupario nuotr.

Sensacingas „Dzūkijos“ pasirodymas: „Lietkabelis“ Alytuje neturėjo šansų

Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) sekmadienio vakarą vyko vienintelis mačas, o jame antausį gavo viena iš turnyro lentelės lyderių ketverto komandų. Alytaus „Dzūkija“ namuose 98:73 (27:16, 26:19, 24:24, 21:14) sudavė smūgį Panevėžio „Lietkabelio“ komandai, kuriai nesuteikė nė menkiausio šanso pagalvoti apie pergalę. „Dzūkija“: Anatolijus Kaširovas 25 (9/11 dvitaškių), Gediminas Navickas 13, Paulius Petrilevičius, Parrishas Petty ir Alanas Wigginsas po 11, Charlesas Callisonas 10. „Lietkabelis“: Žanis Peineris 12, Kšištofas Lavrinovičius 11, Žygimantas Skučas ir Lukas Aukštikalnis po 9.  Nors šių rungtynių favoritais buvo laikomi panevėžiečiai, dzūkai pademonstravo, kad nepaiso jokių autoritetų. Alytaus komanda įrodė, kad Karaliaus Mindaugo taurėje buvo sublizgėjusi ne šiaip sau. Susikaupę dzūkai žaidė jau nuo pirmųjų minučių. Po pirmojo kėlinio susikrovę dviženklę persvarą, alytiškiai po dviejų kėlinių jau pirmavo net 53:35. Trečiajame kėlinyje „Lietkabelis“ pabandė paspausti varžovus ir sugrįžti į žaidimą, tačiau to pilnai padaryti jiems nepavyko ir paskutinės viltys kėlėsi į lemiamą ketvirtį.

„Dzūkija“ puikiai laikėsi ir ketvirtajame kėlinyje, o kad ir kaip Ramūno Butauto auklėtiniai besistengė, jų pastangos plaukė per niek. Į kiekvieną sėkmingą ataką jie gaudavo atsaką, sunkiai sekėsi stabdyti Alytaus aukštaūgį Anatolijų Kaširovą. Galiausiai, šaltakraujiškai realizavę metimus, Alytaus klubo žaidėjai džiaugėsi laimėjimu. „Dzūkija“ iškovojo aštuntąją ir labai svarbią pergalę, kuri juos visiškai priartino iki šeštoje ir septintoje vietoje žengiančių klubų. Juos skiria vos vienas laimėjimas. „Lietkabeliui“ tai buvo devintoji nesėkmė. Jie dar labiau susikomplikavo padėtį kovoje dėl trečiosios vietos reguliariajame sezone.