Alytiškiai Utenoje dalyvavo Lietuvos šaudymo iš lanko čempionate

Šį savaitgalį Utenoje vyko Lietuvos šaudymo iš lanko čempionatas, jame dalyvavo ir nemaža alytiškių lankininkų komanda.

Šis Lietuvos čempionatas buvo renginys, kuriame galima buvo pamatyti šaudymą iš lanko labai plačia perspektyva. Jame dalyvavo praktiškai visos amžiaus grupės – nuo pačių jauniausių iki pačių vyriaučių, visi lankai – nuo istorinių iki skriemulinių, olimpinių, tiek komandinės, tiek individualios varžybos, kartu su sveikaisiais varžėsi neįgalieji sportininkai ir, kad būtų aprėptas visiškai visas platus šaudymo iš lanko spektras, trūko tik visų šaudymo iš lanko rungčių – buvo šaudoma tik aikštėje.
Nors toks platus lankininkų ir rungčių spektras per vos vieną savaitgalį ir reiškė, kad žiūrovams buvo į ką pažiūrėti, lankininkams tai reiškė itin ilgas ir sunkias dienas ir, kad galėtų parodyti aukščiausius rezultatus, lankininkai turėjo būti itin tvirti psichologiškai. O kad sąlygos nebūtų per lengvos, prie jų prisidėjo ir oras – visą dieną kepino kaitri saulė ir dauguma lankininkų po varžybų buvo įdegę ne blogiau nei po gerų atostogų šiltuose kraštuose.

Pirmąją dieną – šeštadienį – į Utenio stadioną rinkosi visų lankų grupių lankininkai, šaudantys suaugusiųjų kategorijoje. Visoje lankininkų spalvų gamoje netrūko ir žalios spalvos – alytiškių ASRC-„Žaliasis lankas" bei „Žaliojo lanko" atstovų. Tarp jų ir neseniai iš Europos čempionato grįžusi Paulina Ramanauskaitė, Dominykas Jančiukas, Kristina Abramaitytė ir jų trenerė Inga Timinskienė, kiti klubo nariai. Po ilgos ir alinančios dienos alytiškiai buvo išsekę, bet laimingi – iškovoti penki medaliai ir keturi jų olimpinėse rungtyse bei vienas Lietuvos čempionės titulas. Lietuvos čempione tapo ASRC-„Žaliasis lankas" atstovė Paulina Ramanauskaitė, šaudžiusi olimpinių lankų moterų grupėje. Nors galutinėje įskaitoje Paulina užėmė antrąją vietą, ji buvo paskelbta Lietuvos čempione, kadangi finale ji nusileido Latvijos sportininkei Marinai Rjabkovai ir liko aukščiausią vietą užėmusia lietuve. Medalius taip pat iškovojo ir Inga Timinskienė, užėmusi trečiąją vietą toje pačioje grupėje, Paulinos Ramanauskaitės bei Dominyko Jančiuko komanda, užėmusi antrąją vietą mišrių porų komandinėse varžybose, bei Inga Timinskienė ir Ugnius Timinskas, užėmę trečiąją toje pačioje grupėje. Įdomu tai, kad šiais metais mišrių porų varžybos buvo pripažintos olimpine rungtimi ir Tokijo olimpinės žaidynės bus pirmosios, kuriose ši grupė debiutuos. Dar vieną medalį ir vicečempiono vardą suaugusiųjų grupėje iškovojo ilguoju lanku šaudantis Stasys Svetlauskas.

Antrąją dieną aikštėje rinkosi jaunučių, jaunių bei jaunimo grupėse šaudantieji jaunieji sportininkai ir vėl tarp jų netrūko ir alytiškių ASRC-„Žaliasis lankas" atstovų. Sekmadienį saulė ir toliau kepino, o varžybos užsitęsė ne daug mažiau nei šeštadienį, tad ir jaunieji lankininkai turėjo galimybę parodyti, iš ko jie nulipdyti. Kadangi visi lankininkai varžybas atlaikė gana gerai ir neįvyko jokių incidentų, galima tik pasidžiaugti, kad ateina stipri jaunoji karta. Alytiškiai ir po šios dienos negalėjo liūdėti – iškovoti net 7 medaliai ir net du čempionų titulai. Dviguba Lietuvos čempione tapo Paulina Ramanauskaitė, prie vakarykščio titulo šią dieną laimėjusi olimpinių lankų jaunimo merginų grupėje. Lietuvos čempionu taip pat tapo ir Dominykas Jančiukas, šį titulą iškovojęs olimpinių lankų jaunių grupėje bei užėmęs antrąją vietą mišrių porų varžybose kartu su savo klubo drauge Gabija Sergejevaite. Gabija taip pat iškovojo sidabro medalį individualiose varžybose – olimpinių lankų jaunių merginų grupėje. Medalius taip pat iškovojo ir Kristina Abramaitytė – sidabrą olimpinių lankų jaunimo merginų grupėje, Vitalija Balčiūnaitė – bronzą toje pačioje grupėje bei Motiejus Glaveckas aukso medalį paprastųjų lankų jaunių grupėje.
Susumavus galutinius rezultatus po abiejų dienų ASRC-„Žaliasis lankas" medalių lentelėje užėmė antrąją vietą nusileisdami tik Vilniaus LSK klubui. Taip pat po šių varžybų visi alytiškiai nemažai šoktelėjo reitingų lentelėje,  kur dabar Paulina Ramanauskaitė ir Kristina Abramaitytė užima pirmąją ir antrąją vietas olimpinių lankų moterų reitingų lentelėje.
Šios varžybos buvo paskutinis atrankos etapas į Europos čempionatą Lenkijoje. Jau visai netrukus turėtų paaiškėti, kas važiuos į jį, ir labai tikėtina, kad tarp jų gali būti ir alytiškių merginų komanda.

VšĮ „Žaliasis lankas" informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą